برنامه ضدنفت بایدن به نفع غول های نفتی روسی و سعودی شد

برنامه ضدنفت بایدن به نفع غول های نفتی روسی و سعودی شد به گزارش شمال صنعت تصمیم دولت آمریکا برای محدود کردن استخراج نفت و گاز در زمینها و آبهای فدرال احیانا بیشترین نفع را برای شرکتهای نفتی روسیه و غول نفتی آرامکوی سعودی خواهد داشت.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در حالیکه اغلب اقتصادهای توسعه یافته بزرگ جهان وعده می دهند اقتصاد سبزتری را ایجاد نماید، دنیا هنوز مصرف کننده نفت می باشد و برندگان سیاست ضدنفتی حداقل در کوتاه مدت شرکتها در کشورهایی خواهند بود که هنوز هیچ وعده ای در زمینه اهداف صفر کردن انتشار کربن نداده اند و شرکتهای نفتی بزرگشان تولید نفت را دو برابر کرده اند.

اکاترینا ایلیوچنکو، مدیر سرمایه در شرکت سرمایه گذاری "یونیون اینوستمنت پریوات فوندز" به بلومبرگ اظهار داشت: در حالیکه غول های نفتی در اروپا متعهد شده اند سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها را تقویت نمایند و فعالیت های نفت و گازشان را تعدیل کنند، دنیا همچنان به تولید نفت نیاز دارد و این نفت روسیه و آرامکوی سعودی خواهد بود.

برخی از سرمایه گذاران علاقه شان به سهام نفتی روسی همچون سهام شرکتهای روس نفت و لوک اویل را افزایش داده اند چونکه انتظار دارند این شرکتها از سیاست سبز نقاط دیگر سود برده و پروژه های نفتی شان را دو برابر کنند.

تغییر عمده ای که در سیاستهای نفتی آمریکا با روی کار آمدن دولت بایدن روی داده، امکان دارد به نفع نفت روسیه و عربستان سعودی باشد چونکه حفاری در زمینها و آبهای فدرال را بعد از منقضی شدن مجوزهای کنونی محدود خواهد نمود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، صنعت نفت آمریکا از راه موسسه امریکن پترولیوم استدلال کرده که ممنوعیت حفاری جدید در زمینها و آبهای فدرال، پیشرفت محیط زیستی را تضعیف خواهد نمود چونکه وابستگی آمریکا به واردات نفت خارجی از کشورهایی که استانداردهای محیط زیستی پایینتری دارند را زیاد می کند و نفت ساخته شده با آلایندگی بالا جایگزین نفتی می شود که با آلایندگی کمتری در آمریکا ساخته شده است.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی نمود تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۱ به میزان ۲۹۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به ۱۱.۰۲ میلیون بشکه در روز می رسد که این رقم بسیار بیشتر از کاهش پیشبینی شده در گزارش قبلی این آژانس است. این آژانس انتظار دارد مصرف نفت و سوختهای مایع دیگر در سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۳۵ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۹.۴۳ میلیون بشکه در روز برسد که افزایش کمتری در مقایسه با پیشبینی قبلی نشان داده است.

منبع:

1399/11/22
11:41:07
0.0 / 5
588
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور