ایمیدرو اعلام كرد؛

هدف گذاری برای بومی سازی یك میلیارد دلاری در صنایع معدنی

هدف گذاری برای بومی سازی یك میلیارد دلاری در صنایع معدنی شمال صنعت: ایمیدرو اعلام نمود: بومی سازی ۵۰۹ میلیون دلار در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همینطور ۴۰۸ میلیون دلار برای طرح های توسعه ای طی سال جاری هدفگذاری شده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از آغاز سال جاری، سیاست بومی سازی و توسعه ساخت داخل را به واحدهای زیرمجموعه و تابعه ابلاغ و با دریافت اهداف عملیاتی شرکت ها، در حال پایش این هدف است.
بومی سازی ۵۰۹ میلیون دلار در بخش قطعات و تجهیرات تولید و همینطور ۴۰۸ میلیون دلار برای طرح های توسعه ای طی سال جاری هدف گذاری شده است.
بنابراین طی هدف بومی سازی که در طرح های توسعه صورت می پذیرد، امسال در مجموع نزدیک به یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی ناشی از بومی سازی و توسعه توان ساخت داخل محقق خواهد شد. صرفه جویی ۳۵۰ میلیون دلاری در نیمه نخست ۹۹
این گزارش می افزاید، میزان صرفه جویی ارزی سیاست های بومی سازی شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی در عرصه تولید، به ۳۵۰ میلیون دلار طی نیمه نخست سال جاری رسیده است. طبق برآوردهای به عمل آمده این رقم تنها مختص به حوزه تولید است و بخش دیگری از سیاست بومی سازی در طرح های توسعه در حال اجرا می باشد، ازاین رو با احتساب بخش پروژه های توسعه ای و به روزآوری اعداد و ارقام، مجموع صرفه جویی ارزی ایجاد شده، افزایش خواهد یافت.
ایمیدرو با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در زمینه توانمندی ها و نیازمندی های بخش معدن و صنایع معدنی کشور و برقراری ارتباط موثر بین سازندگان و مصرف کنندگان، مبادرت به راه اندازی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران کرده است.
فعالان مذکور می توانند با ثبت نام در این سامانه (به آدرس http: //lrm.steeliran.org)، نسبت به ثبت اطلاعات توانمندی کالاها و خدمات خود اقدام نمایند.


منبع:

1399/11/19
21:40:51
0.0 / 5
584
تگهای خبر: ارز , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور