صالحی:

با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد

با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به وضعیت نابسامان بازار سرمایه خطاب به وزیر اقتصاد تصریح کرد: با تغییر رئیس بورس هیچ اتفاقی نمی افتد بلکه با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تیریک به مناسبت ولادت حضرت رهرا(س) و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شما نمایندگان همیشه مدافع قشر فرهنگیان بوده اید، ولی در این میان قشر فراموش شده نیروهای خدماتی سالیان سال منتظر تبدیل وضعیت هستند، در مورد اعمال مدرک تحصیلی و وضعیت حقوق و مزایای این قشر هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است، در مورد افزایش حقوق این قشر ورود کنید، یک نیروی خدماتی با دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان حقوق چه کند؟
ایشان در ادامه خطاب به وزیر آموزش و پروش بیان نمود: سیاست زدگی در بدنه دانشگاه فرهنگیان بیداد می کند، شما تمام اختیارات را از دانشگاه فرهنگیان گرفته اید و آنرا به یک شورایی در مرکز و تهران منوط کرده اید، در آن شورا صرفاً یک نفر تعیین کننده است، بگویید نقش آقای زرافشان و نقش آقای امامی بعنوان مشاور شما در عزل و نصب ها چیست؟ چگونه است در یک کمیته انتصابات ۴ نفر با یک تغییر موافق هستند ولی صرفاً به علت رای مخالف آقای زرافشان تمام تصمیم های آن شورا زیر سوال می رود؟
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به پذیرفته شدگان آزمون ماده ۲۸ بیان نمود: این عزیزان آبان ماه سال قبل امتحان دادند، هرچند پذیرفته شدند و مراحل گزینش آنها هم طی شده است ولی می گویید به علت نبود ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان این افراد حق ورود ندارند، این مورد را پیگیری کنید.
نماینده مردم اقلید در مجلس در ادامه خطاب به وزیر اقتصاد متذکر شد: با تغییر رئیس بورس هیچ اتفاقی نمی افتد بلکه با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد، بماند که شما چه کسی را با چه خصوصیت هایی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کردید. به علت برخی سیاست های غلط امروز سرمایه های مردم برباد رفته است، نمایندگان تذکر دادند و رئیس مجلس و کمیسیون تخصصی ورود کردند، بگویید که به دنبال این تذکرات چه اقدامات مثبتی برای بازار سرمایه انجام دادید؟
صالحی خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: آقای اردکانیان، علت اجبار کردن کشاورزان به خرید کنتورهای هوشمند آن هم فقط از ۴ یا ۵ در سطح کشور چیست؟ آیا احساس نمی کنید رانتی در پس این مبحث وجود داشته باشد؟ چه دلیلی دارد که یک کشاورز برای تمدید پروانه بهره برداری باید دو تا سه بار کنتور هوشمند از یک شرکت خاص بخرد و هر مرتبه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه کند؟ به این مورد ورود کنید تا حیثیت و آبروی وزارت نیرو خدشه دار نشود.
وی در قسمتی دیگر بیان نمود: یک مرتبه که شده برای همیشه وضعیت نیروهای شرکتی را تعیین تکلیف کنید، اگر قانون اجازه می دهد نیروی شرکتی بکارگیری شود اگر اجازه نمی دهد چرا موردی اقدام می کنیم؟ مزایا و معایب بکارگیری نیروهای شرکتی را بیان کنید، آیا بکارگیری نیروهای شرکتی صرفه جویی مالی را برای دولت به همراه داشته است؟ همان پول را در برابر حقوق و مزایا به شرکتی می دهید و شرکت مبلغ عمده آنرا برمی دارد و مبلغ ناچیزی را به نیروهای شرکتی می دهد، این مورد را بررسی کنید و اجازه ندهید حق و حقوق نیروهای شرکتی تضییع شود.
1399/11/15
12:56:57
0.0 / 5
527
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور