گزارش شمال صنعت؛

قیمت خودرو در آستانه فرارسیدن سال نو بعلاوه جدول

قیمت خودرو در آستانه فرارسیدن سال نو بعلاوه جدول شمال صنعت: بررسی وضعیت بازار خودروی کشور نشان میدهد که قیمت ها در بازار به یک ثبات رسیده و طبق گفته فعالان بازار، این قیمت ها تا شب عید تثبیت خواهد شد و نوسان خاصی رخ نخواهد داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بعد از کاهش تلاطم در بازار ارز و صرف نظر کردن شورای رقابت از افزایش قیمت کارخانه ای خودرو در ۳ ماه زمستان امسال، قیمت ها در بازار خودروی کشور نیز تقریباً به یک ثبات رسیده و تقاضای کاذب جای خودرا به خریداران واقعی داده است و آنطور که فعالان بازار خودرو می گویند، پیش بینی می شود ثبات قیمت ها تا آخر سال و اوایل سال آینده پابرجا باشد و نوسان خاصی در قیمت ها رخ ندهد.
بررسی بازار خودرو نشان میدهد که قیمت پراید ۱۳۱ بین ۹۷ تا ۱۰۳ یا ۱۰۴ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۱۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بین ۱۷۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان، سمند LX نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان و پژو پارس حدود ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می رسد. البته این قیمت ها به صورت میانگین بوده و بین ۲ تا ۳ میلیون تومان نوسان قیمتی دارد.
در همین راستا نعمت الله کاشانی نسب نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران در گفت و گو با مهر گفت: بازار تقریباً به یک ثباتی رسیده است و مشتریان واقعی که به دنبال خرید خودرو برای اختتام سال و شب عید هستند، به بازار آمده اند و می توان اظهار داشت که هم اکنون مصرف کننده واقعی برای مصرف شخصی، خودرو می خرد.
وی اضافه کرد: باتوجه به ثباتی که در بازار به وجود آمده و احتمال افزایش یا کاهش قیمت وجود ندارد، هم اکنون بهترین فرصت برای خرید خودرو است.
کاشانی نسب اظهار داشت: کلاً مصرف کننده برای خرید شخصی در بازار است و دلال در بازار حضور ندارد چونکه خودرو تقریباً جذابیت سرمایه ای خودرا از دست داده است.
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران اشاره کرد: نوسان قیمتی خیلی کم است و می توان اظهار داشت که قیمت ها تقریباً تثبیت شده است و اتفاق خاصی در بازار نخواهد افتاد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، میانگین قیمت تعدادی از خودرو های پر فروش در بازار به شرح جدول زیر است. خودرو قیمت (۱۳ بهمن ۹۹) قیمت (۲۹ دی ۹۹) پراید ۱۳۱ ۹۷ تا ۱۰۳ میلیون تومان ۱۰۵ میلیون تومان تیبا صندوق دار ۱۰۸ تا ۱۱۰ میلیون تومان ۱۲۶ میلیون تومان تیبا ۲ ۱۲۰ میلیون تومان ۱۲۸ میلیون تومان ساینا ۱۲۵ میلیون تومان ۱۳۳ میلیون تومان کوئیک ۱۲۹ تا ۱۳۰ میلیون تومان ۱۳۹ تا ۱۴۰ میلیون تومان پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۷۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان ۱۸۸ میلیون تومان سمند LX ۱۷۲ میلیون تومان ۱۷۵ میلیون تومان پژو پارس ۱۹۵ میلیون تومان ۲۰۰ تا ۲۰۵ میلیون تومان پژو ۴۰۵ ۱۷۷ میلیون تومان ۱۸۰ تا ۱۸۲ میلیون تومان پژو ۲۰۷ دنده ای ۲۶۸ میلیون تومان ۲۷۴ میلیون تومان


منبع:

1399/11/14
02:47:23
0.0 / 5
869
تگهای خبر: ارز , خرید , خودرو , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور