صادرات برق ایران به چهار كشور تسهیل شد

صادرات برق ایران به چهار كشور تسهیل شد مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: امکان صدور برق کشور به چهار کشور افغانستان، پاکستان، عراق و ترکیه فراهم گشته است و در وضعیت مطلوب می توان 1400 مگاوات به این کشورها صادر کرد.


محسن طرزطلب در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه با به مدار آمدن بخش بخار نیروگاه شیروان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات امکان انتقال برق به سایر استان های همجوار و همین طور صادرات از مرزهای شرقی به وجود آمده است، اظهار نمود: از این طریق می توان شاهد درآمد ارزی برای کشور باشیم.
وی با تاکید بر اینکه درآمد حاصل از صادرات به چهار کشور افغانستان، پاکستان، عراق و ترکیه متفاوت خواهد اظهار داشت: خالص درامد صادرات حدود ۸۰۰ میلیون دلار است با این توضیح که ما واردات هم داریم، بطور متوسط سالانه خالص بعد از کسر هزینه صادرات حدود ۵۵۰ میلیون دلار تخمین زده می شود، پس خالص صادرات بعد از کسر واردات حدود ۵۵۰ میلیون دلار است.
بگفته طرزطلب در مناطق شمالی، شمال شرق کشور و استان های همجوار تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی در حال انجام می باشد، بدون مصرف سوختی دیگر، با همان سوختی که در اختیار ما قرار گرفته است توان جدیدی به توان شبکه اضافه می نماییم. تولید برق سه واحد بخار سیکل ترکیبی شیروان نیز در فصول پاییز و زمستان بسیار حائز اهمیت می باشد چون با همین سوختی که واحدهای گازی مصرف می کنند ۴۸۰ مگاوات ظرفیت جدید در آن به وجود آمده و راندمان تولید از ۳۴ درصد به ۵۰ درصد ارتقا پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اعلان اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان توسط دولت سرمایه گذاری شده و به لحاظ بالانس شبکه و همین طور واقع شدن در مرز، راهبردی است همین طور به لحاظ پایداری شبکه بسیار اهمیت دارد، اظهار نمود: تمام نیروگاه های کلاس F جدید همزمان گازی و بخاری خواهند بود، عمده پروژه های ما، سرمایه گذاری روی نیروگاه های سیکل ترکیبی و تبدیل به واحدهای بخار است تا راندمان بهتری داشته باشیم.1399/11/13
14:57:35
0.0 / 5
760
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور