بررسی مصوبات كمیسیون تلفیق در كمیسیون انرژی

بررسی مصوبات كمیسیون تلفیق در كمیسیون انرژی به گزارش شمال صنعت سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


مالک شریعتی نیاسر در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس بیان نمود: جلسه امروز کمیسیون انرژی اختصاص یافت به بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق به منظور پیگیری در صحن علنی و نظرات وزارتخانه های نفت و نیرو هم در مورد این مصوبات مورد بررسی قرار گرفت. از وزارت نیرو رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی در کمیسیون حضور بهم رساندند و پیشنهاداتی را برای پیگیری در صحن علنی مطرح نمودند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: همچون این پیشنهادات بحث بورس انرژی برای انرژی ها تجدیدپذیر و بحث تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف بود که در جلسه عنوان شد. در نهایت بر مبنای نظرات اعضای کمیسیون قراد شد برخی موارد را در صحن پیگیری نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: از جانب وزارت نفت هم معاون وزیر در جلسه حاضر شدند و نکاتی را در مورد بعضی از مصوبات کمیسیون تلفیق برای اصلاح یا جایگزینی مطرح نمودند. البته بعضی از نکات در ارتباط با پیشنهادات کمیسیون انرژی در تلفیق نبود و از جانب سایر کمیسیون ها پیشنهاد شده بود اما قرار شد در بعضی مواردی که اعضا اتفاق نظر داشتند؛ اصلاحات آن در صحن مجلس دنبال شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که اعضای کمیسیون در مورد آن اتفاق نظر داشتند این بود که نظام حقوق و دستمزد باید به صورتی اصلاح گردد که اگر مقرر است کمکی به افراد با حقوق پایین در سال آتی صورت گیرد، در دریافتی آنها تحول ایجاد شود و سهم حقوق های پایین از افزایش حقوق ها بیشتر باشد.
اعضای کمیسیون تاکید داشتند که سهم حقوق های پایین از افزایش ۲۵ درصدی حقوق ها که در لایحه دولت در نظر گرفته شده باید نسبت به حقوق های بالا بیشتر بوده و مصوبه دولت باید اصلاح گردد و بر مبنای نسبتی از حقوق پایه افزایش ۲۵ درصدی اعمال شود.
وی ادامه داد: اگر این امر محقق شود، دیگر بعضی از مسائل دیگر در پرداخت حقوق ها ایجاد نخواهد شد. نظر کمیسیون بر این بود که مصوبه دولت در مورد افزایش ۲۵ درصدی برای همه حقوق ها باید اصلاح گردد تا نرخ موثر افزایش حقوق برای حقوق های پایین بیشتر گردد.
منبع:

1399/11/12
20:53:58
0.0 / 5
833
تگهای خبر: بورس , نفت , وزارت نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور