تازه ترین آمار پرداخت بیمه بیكاری كرونا

تازه ترین آمار پرداخت بیمه بیكاری كرونا به گزارش شمال صنعت بر مبنای اعلام معاونت روابط کار وزارت کار، تابحال ۷۳۰ هزار نفر از متقاضیان بیمه بیکاری کرونا مورد حمایت قرار گرفتند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، به دنبال گسترش ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر خیلی از مشاغل مقرر شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ که ماههای اوج انتشار کرونا بود، به کارگران صدمه دیده از کرونا پرداخت گردد.

به منظور پشتیبانی از صنوف و کارگران صدمه دیده از کرونا، دولت مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داد و با حمایت سازمان برنامه و بودجه و اهتمام وزارت کار، سازمان تأمین اجتماعی و دستگاههای مربوطه، روند واریز مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان مشمول و کارگران بیکار شده با جدیت دنبال شد.

وزارت کار هم از متقاضیان و کسانی که در سه ماهه مذکور گرفتار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست نمود تا با رفتن به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir اطلاعات و درخواست بیمه بیکاری خویش را به ثبت برسانند.

آنطور که معاون روابط کار وزارت کار گفته هم اکنون در بحث بیمه بیکاری کرونا حدود ۷۳۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.

به گفته شاکرمی، تسهیلات کرونا با نرخ ۱۲ درصد و در اختیار رسته های صدمه دیده از کرونا قرار گرفته است.

پیش از این مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی اعلام نموده بود تنها در سه ماهه اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ حدود ۷۵۰ هزار نفر بیمه بیکاری کرونا را درخواست کرده اند.

به گفته وی تا اسفند ۱۳۹۸ جمعا ۲۲۶ هزار متقاضی بیمه بیکاری در حال دریافت مقرری بودند اما با گسترش ویروس کرونا و صدمه دیدن خیلی از مشاغل که باعث تعطیل یا نیمه تعطیلی آنها، عدم تمدید قراردادهای کار و تعدیل نیروهای کار شد آمار بیکاران رو به تزاید رفت.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، آخرین آمارها از آن حکایت می کند که مقرری ایام بیکاری کرونا در ماههای اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شده و تنها ۹۱ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.
منبع:

1399/11/08
23:39:59
0.0 / 5
1016
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور