معاون شركت بازرگانی دولتی اعلام كرد

برنامه ریزی برای خرید 10 میلیون تن گندم در سال آینده

برنامه ریزی برای خرید 10 میلیون تن گندم در سال آینده به گزارش شمال صنعت معاون برنامه ریزی شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: خرید تضمینی گندم سال 1400 با اجرای برنامه تحویل 10 میلیون تن عملیاتی خواهد شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از شرکت تجاری دولتی ایران، قدرت حیدری با اعلان اینکه ۸۵ درصد از مسئولیت و وظیفه شرکت تجاری دولتی ایران در حوزه تامین گندم، آرد و نان است، گفت: ما سالیانه مکلف به تامین نان مردم هستیم و شاید بتوان گفت صد درصد پروسه مربوط به خرید تضمینی گندم، تولید آرد و تولید نان در کشور در حوزه چرخه کارهای شرکت تجاری دولتی ایران قرار دارد که بطور متوسط سالیانه باید حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد در سطح کشور توزیع شود.
وی اظهار داشت: شرکت تجاری دولتی ایران در امتداد ایفای وظیفه و مسئولیت خود سالیانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد برای تامین نیاز کشور توزیع می نماید.
حیدری اشاره کرد: خوشبختانه به سبب اقدامات خوبی که در سالیان اخیر در حوزه گندم اتفاق افتاده، در عرصه تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و توانسته ایم نان مردم را از محل گندم داخلی تامین نماییم.
معاون برنامه ریزی شرکت تجاری دولتی ایران اضافه کرد: البته تولیدات کشاورزی دستخوش بارندگی ها بوده و از طرف دیگر باتوجه به شرایط اقتصادی فعلی و افزایش هزینه تمام شده تولید هم اکنون کشاورزی در کشور سخت شده و بیشتر کشاورزان به سمت تولید کالاهایی می روند که درآمد بیشتری عایدشان شود.
حیدری با اعلان اینکه ما امیدواریم بتوانیم سال آینده حدود ۹۰ درصد نیاز کشور را از محل تولید داخل تامین نماییم، افزود: در سال زراعی ۹۹، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد و برنامه ریزی ما برای سال ۱۴۰۰ این است که حدود ۱۰ میلیون تن گندم از منابع داخلی خریداری و بمنظور حفظ ذخایر راهبردی مبادرت به واردات گندم نماییم.
وی اظهار داشت: همین طور بیش از ۲۶۴ هزار تن انواع دانه روغنی در سال ۱۳۹۹ که بخش بیشتر آن دانه کلزا است، خریدیم.


منبع:

1399/11/07
23:41:49
0.0 / 5
713
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور