كاهش هزینه های تعمیر و نگهداری جاده ها با نانو

كاهش هزینه های تعمیر و نگهداری جاده ها با نانو یک شرکت دانش بنیان با به کارگیری فناوری نانو موفق شد عمر مفید آسفالت را افزایش دهد که این امر صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های تعمیر و نگهداری جاده ها دارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، فرشید مومنی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید مواد نانو و مواد شیمیایی را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار داشت: یکی از محصولات این شرکت، محصول نانویی است که آسفالت و قیر را به شکل چشم گیری بهبود می بخشد. یکی از اشکالات راهسازی، فرسودگی، ترک خوردگی، تغییر شکل و دیگر مشکلاتی است که برای آسفالت جاده ها و خیابان ها پیش می آید. این مساله سالانه هزینه سنگینی را به بودجه راهسازی کشور، تحمیل می کند.
مومنی با اعلان اینکه این ماده نانو پایه از ترک خوردگی آسفالت بر اثر سرما و یا عوامل دیگر جلوگیری می کند، افزود: این محصول همین طور موجب ایجاد خاصیت برگشت پذیری در آسفالت می شود و طول عمر آنرا به شکل بسیار محسوسی می افزاید. استفاده از این محصول موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نگهداری، توسعه جاده ها و خیابان های کشور می شود.
مجری طرح زئولیت های پلیمری غنی شده با نانو را یکی دیگر از این محصولات این شرکت دانست و تصریح کرد: زئولیت ها یک ماده معدنی هستند که در این مجموعه به شکل گرانول در می آیند و سپس پروسه غنی سازی روی آنها شروع می شود. از این محصول می توان در تولید دستگاهها و ژنراتورهای کوچک اکسیژن ساز بهره برد.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، مومنی همین طور بیان کرد: این محصول امکان تولید اکسیژن با فشار پایین را برای کارخانجات فراهم می آورد. هم اکنون موفق شده ایم این محصول را به کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان و عراق نیز صادر نماییم. قیمت محصول این شرکت، با زئولیت های معمولی برابر است، اما کارایی آن هزار برابر زئولیت معمولی است. امیدوار هستیم در آینده نیز بتوانیم محصولات دانش بنیان بیشتری تولید نماییم.1399/10/29
17:29:29
0.0 / 5
718
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور