طلب ۴۰ هزار میلیاردی قطعه سازان از ایران خودرو

طلب ۴۰ هزار میلیاردی قطعه سازان از ایران خودرو مرکزی دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی اظهار داشت: شرکت های قطعه ساز 40 هزار میلیارد تومان از ایران خودرو مطالبه دارند.


حمیدرضا مهدی نیا ۲۵ دیماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی که با حضور مدیرعامل شرکت ایران خودرو برگزار شد، اظهار نمود: می توان کمیته ای تخصصی بمنظور بررسی توانمندی های استان جهت ایجاد خطوط تولید جدید قطعه سازی به صورت تولید مستقیم برای قطعه سازان تشکیل داد.
وی با ارائه این پیشنهاد که شرکت ایران خودرو می تواند، نسبت به ایجاد و انتقال خط تولید و تکنولوژی قطعه سازی خود در استان مرکزی اقدام نماید، اضافه کرد: باتوجه به بازدیدهای امروز مدیرعامل شرکت ایران خودرو از ظرفیت های استان مرکزی و پتانسیل های موجود و استقرار صنایع بزرگ در این نقطه از کشور، آمادگی استان مرکزی را برای تولید آن بخش از تجهیزاتی که ایران خودرو به خارج از کشور سفارش می دهد، اعلام می نماییم.
وی اشاره کرد: باتوجه به استقرار امکانات وسیع در شرکت هپکو و تجربه بالای این واحد صنعتی، می توان یک کارگروه کاملا تخصصی و توانمند با همکاری شرکت ایران خودرو دیزل بمنظور بررسی امکان تبدیل این واحد به یک واحد خودروسازی سنگین مانند ایران خودرو دیزل تشکیل داد.
مهدی نیا با اشاره به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان طلب قطعه سازان از ایران خودرو که ضعف نقدینگی را در این واحدهای قطعه سازی رقم زده است، اظهار داشت: مسلما ضعف نقدینگی موجب بروز مشکلاتی در پرداخت مالیات و بیمه تامین اجتماعی شرکتها می شود، علاوه بر این قطعه سازان مشمول جریمه عدم پرداخت هم می شوند بنا بر این لازم است که این بدهی ها یا تهاتر شود یا سازمان بیمه تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی، مطالبات را تقسیط کرده و جریمه ها را ببخشند.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی نیز در این نشست با انتقاد از وضعیت نمایندگی های ایران خودرو اظهار داشت: باوجود اینکه نمایندگی های شرکت ایران خودرو، مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کنند، اما کمیسیون این نمایندگی ها پرداخت نشده که این امر گلایه نمایندگی ها را رقم زده است.
جمشید زند اشاره کرد: نمایندگی های شرکت قطعاتی را که سفارش می دهند نمی توانند کامل در اختیار داشته باشند، اما به آسانی می توان همان محصولات را با قیمت بالاتر در بازار آزاد پیدا کرد که این امر نارضایتی را در میان مردم به وجود آورده است. در سایت ایران خودرو قیمت کالا و قطعات درج شده است اما با همان قیمت به دست نمایندگی نمی رسد.
وی با اشاره به موضوع سبد فروشی اظهار داشت: شاید در این سبد دو قطعه مورد نیاز نمایندگی باشد، اما نمایندگی باید کل سبد قطعات و محصولات را خریداری کند که این امر موجبات گلایه نمایندگی ها را بهمراه داشته است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اعلان اینکه مردم مقداری از کیفیت محصولات ایران خودرو ناراضی هستند، اظهار داشت: شاید قسمتی از این نارضایتی به عملکرد مکانیک ها بازگردد. در گذشته دوره های آموزشی برای آموزش مکانیک ها برگزار می شد. اتاق اصناف آمادگی دارد که دوره های آموزشی با حضور کارشناسان ایران خودرو برگزار کند و مکانیک ها نیز با تکنولوژیهای جدید آشنا گردند.1399/10/25
19:54:00
0.0 / 5
1049
تگهای خبر: ارز , بیمه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور