رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد:

مصوبه تكمیلی برای رفع تعهد ارزی صادركنندگان بزودی ابلاغ می شود

مصوبه تكمیلی برای رفع تعهد ارزی صادركنندگان بزودی ابلاغ می شود به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت اظهار داشت: بزودی یک مصوبه تکمیلی در رابطه با مصوبه آبان ماه دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان ابلاغ می شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، حمید زادبوم امروز در مراسم روز ملی صادرات گفت: بحث رفع تعهد ارزی صادرکنندگان از سال ۹۷ با صدور بخشنامه های مختلف گرفتار فراز و فرودهایی شده بود اما از آبان ماه با مصوبه ۱۷۷ دولت آرامش نسبی به این بخش بازگشت.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: طبق دستور وزیر صمت، کارگروهی در وزارت صمت با حضور نمایندگان اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون و گمرک و سازمان توسعه تجارت جهت بررسی مشکلات صادرکنندگان تشکیل شد که از آبان تا حالا ۱۲ جلسه داشته ایم. یکی از خروجی های این جلسه، تهیه یک مصوبه تکمیلی برای مصوبه ۱۷۷ دولت می باشد که به زودی ابلاغ می شود که آرامش بیشتری به صادرکنندگان برای رفع تعهد ارزی می دهد.
تجارت آزاد با پاکستان و صربستان
وی افزود: تمرکز ما برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه و ۲ کشور هند و چین بوده و ارزش افزوده کالاهای صادراتی دارای اولویت است. بعضی می گویند همین امروز باید از خام فروشی جلوگیری کرد اما این امر امکان پذیر نیست و جلوگیری از خام فروشی در طول زمان رخ می دهد.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه هیأت وزیران مجوز ادامه تجارت آزاد را به ما داده است، اظهار داشت: جهت اجرای تجارت آزاد با کشورهای پاکستان، صربستان و اتحادیه اوراسیا مذاکرات را آغاز نموده ایم.


منبع:

1399/10/22
13:24:23
0.0 / 5
969
تگهای خبر: ارز , بازرگانی , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور