۷۰۰ هزار زن بیكارند

۷۰۰ هزار زن بیكارند شمال صنعت: سهم زنان از بین جمعیت بیکار به بیش از 700 هزار نفر رسیده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، گزارشی که بتازگی مرکز آمار در ارتباط با وضعیت بیکاری در پاییز سال جاری منتشر نمود نشان داد که هم اکنون جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر به ۶۲ میلیون و ۴۴۴ هزار نفر رسیده که ۴۱.۴ درصد آنها از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.

در بین جمعیت فعال ۲۳ میلیون و ۴۱۳ هزار نفر شاغل و حدود دو میلیون و ۴۳۵ هزار نفر بیکار هستند. براین اساس نرخ بیکاری پاییز به ۹.۴ درصد رسیده بود که در مقایسه با فصل مشابه سال قبل ۱.۲ درصد کاهش داشت.
اما بررسی جزئیات گزارش بیکاری نشان میدهد که در پاییز امسال تعداد زنان بیکار حدود ۷۰۰ هزار و ۱۵۳ نفر اعلام شده و نرخ بیکاری در میان آنها به ۱۵.۹ درصد رسیده است. در صورتیکه در پاییز سال قبل جمعیت زنان بیکار ۹۳۶ هزار نفر با نرخ ۱۷.۳ درصد بوده است.
بنا بر این گزارش از تعداد زنان بیکار نیز ۲۳۵ هزار و ۸۴۹ نفر و به عبارتی حدود ۱.۴ کم شده است.

همچنین در پائیز پارینه از جمعیت بیکار یک میلیون و ۹۵۶ هزار و ۷۲۴ نفر مرد بوده اند که نرخ بیکاری در میان آنها به ۸.۹ درصد گزارش شده بود ولی در پاییز سال جاری جمعیت مردان بیکار به یک میلیون و ۷۳۵ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است که در این حالت نرخ بیکاری بین آنها ۰.۸ درصد کاهش و ۸.۱ درصد اعلام شده است.

براین اساس از تعداد مردان بیکار در پاییز امسال حدود ۲۲۱ هزار و ۱۸۸ نفر کاسته شده است.

منبع:

1399/10/21
20:49:28
0.0 / 5
1179
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور