وزیر صمت اعلام كرد

تمركز فعالیتهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو

تمركز فعالیتهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو وزیر صمت اظهار داشت: تمام فعالیتهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو متمرکز شده تا هم انحصار شکسته شده و هم زیان خودروسازها رفع گرددبه گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در نشست با حجت الاسلام حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور تأمین معیشت مردم را از وظایف مهم وزارت صمت دانست و خاطرنشان کرد: چندیدن متغیر اقتصادی مستقیماً بر معیشت مردم تاثیر دارد که نخستین مورد آن تغییر نرخ ارز است و صنایعی که به نرخ ارز وابسته اند با تغییر آن، متأثر خواهند شد.
وی بیان نمود: از طرفی زمانی که حجم زیادی حباب پولی در کشور داشته باشد به سمت سرمایه گذاری بر محل هایی مثل مسکن، خودرو و مواردی از این قبیل خواهد رفت که باز هم بر بازار و تأمین معیشت مردم تاثیر خواهد گذاشت.
گره گشایی از مشکلات صادرکنندگان با ابلاغ سیاست های صادراتی جدید
وزیر صمت با اشاره به اینکه در این زمان در تلاش بودیم تا اصلاحاتی انجام دهیم، اظهار داشت: پیش از این کسانی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه نیما عرضه نمی کردند مشمول پیگیری قضائی می شدند، اما واردات در مقابل صادرات آزاد شد تا به سادگی بتوانند تعهد ارزی کنند و با این روند ترخیص کالاهای مانده در گمرک حل شد.
تمدید اعتبار مصوبه شورایعالی سران برای تصمیمات ستاد تنظیم بازار
رزم حسینی افزود: ستاد تنطیم بازار مصوبه شورایعالی سران داشت که به تأیید مقام معظم رهبری هم رسانده شد تا وزارت صمت با این ابزار اجازه کنترل بازار را داشته باشد. اما از آغاز سال این اعتبار به پایان رسید و این ستاد دیگر توان مداخله در کنترل کالاهای صادراتی و اقدام برای کنترل بازار در بعضی اقلام را نداشت که در فرآیند فعلی با تأخیر حداقل ۳ ماهه در تصمیم گیری، تأیید و اجرا مواجه خواهیم بود.
در خط مقدم برای مقابله با فسادها ایستاده ایم
وی با تکیه بر این که هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب در بازار فاصله بسیاری داریم، خاطرنشان کرد: مجوز فروشی، امتیازات و انحصارات، امضاهای طلایی، فساد، رانتخاری و هزاران دلیل دیگر سبب افزایش قیمت در فولاد، خودرو و بازار شدند، اما در خط مقدم برای مقابله با این فسادها برخواستیم.
کاهش قیمت ها با عرضه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس
وزیر صمت افزود: در فولاد ظلمی به مصرف کنندگان می شد و کالایی که در داخل تولید می شد با قیمت جهانی به فروش می رسید. ما آغاز به کنترل قیمت کردیم و شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس را عرضه دادیم که در همین راستا قیمت ۱۶ هزار تومانی میلگرد به زیر ۸ هزار تومان رسید.
بازگشت وظایف اصلی وزارت صمت به این مجموعه
رزم حسینی بیان نمود: یکی از صدمه های این وزات خانه انتقال وظایف به خارج از این مجموعه بود، تجارت خارجی، فولاد، قیمت گذاری در کالاهایی مثل خودرو با وزارت صمت است اما افراد زیادی در آن دخیل هستند که با تلاش ها و رایزنی های انجام شده وظایف باردیگر به این مجموعه در حال بازگشت است.
تمرکز فعالیتهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو
وی افزود: تمام فعالیتهای صنعت خودرو در سازمان ایدرو متمرکز شده تا هم انحصار شکسته شده و هم زیان خودروسازها رفع گردد و پذیرفتنی نیست که ملت ایران خودرویی با ضریب اطمینان و قیمت مناسب نداشته باشند.
وزیر صمت در انتها ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان و نقش مهم وزارت صمت در تأمین معیشت مردم در این برهه حساس کنونی، خواهان حمایت تمامی ارکان نظام از مجموعه وزارت صمت برای پیشبرد اهداف و برنامه های این وزارتخانه شد.

1399/10/13
13:42:09
0.0 / 5
816
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بورس , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور