جزئیات ثبت نام متقاضیان نصب نیروگاه خورشیدی خانگی

جزئیات ثبت نام متقاضیان نصب نیروگاه خورشیدی خانگی مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا با اشاره به اینکه هزینه راه اندازی یک سامانه خورشیدی خانگی کوچک مقیاس با ظرفیت عملی ۶۰۰ وات حدود ۱۵۰ میلیون ریال است، از مشخص شدن ساز و کار ثبت نام متقاضیان برای نصب سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس اطلاع داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمدتقی زیاری ضمن اشاره به برنامه ریزی انجام شده در وزارت نیرو برای ترغیب مشارکت مشترکان پرمصرف بخش خانگی برای اجرایی کردن طرح سامانه های خورشیدی کوچک مقیاس در چارچوب برق امید، اظهار نمود: در این طرح برای هر خانوار پرمصرف خانگی که متقاضی است، راه اندازی یک سامانه با ظرفیت اسمی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ وات با حمایت دولت در نظر گرفته شده است.
وی درباره فرایند ثبت نام متقاضیان هم خاطرنشان کرد: ثبت نام متقاضیان پر مصرف خانگی در سایت ساتبا شروع شده و مقرر است با عنایت به محدودیت های منابع مالی متناسب با آمار تقاضاهای ثبت شده در مناطق مختلف در سایت ساتبا، یک استان بعنوان پایلوت اجرایی طرح انتخاب گردد.
مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا، هزینه راه اندازی یک سامانه خورشیدی خانگی کوچک مقیاس با ظرفیت عملی ۶۰۰ وات را در حدود ۱۵۰ میلیون ریال اعلام نمود و اضافه کرد: بر این اساس مدل تأمین مالی این طرح، سرمایه گذاری لازم از راه دریافت وام قرض الحسنه از سیستم بانکی توسط متقاضی صورت می پذیرد و پرداخت سود وام توسط دولت انجام می شود.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی در تکمیل فرایند سرمایه گذاری اضافه کرد: در این طرح معرفی ضامن و همینطور بازپرداخت اقساط اصل وام طی مدت زمان ۳۰ ماهه (یا حداکثر ۳ سال) باید توسط متقاضی انجام پذیرد.
وی اظهار داشت: بر مبنای رویه اجرایی طرح، مبلغ وام دریافت شده توسط متقاضیان در اختیار شرکتهای مجری ذی صلاح قرار می گیرد و سامانه های خودتأمین خورشیدی از این محل اجرایی می شوند و هیچ گونه مبلغی در اختیار متقاضی قرار نمی گیرد.
زیاری ضمن اشاره به برآورد فنی متوسط عملکرد یک سامانه خورشیدی ۶۰۰ واتی به میزان ۹۰ کیلووات ساعت در ماه بر مبنای شرایط اقلیمی کشور، از پیشبینی کاهش هزینه های برق در قبوض برق به میزان تقریبی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار ریال در ماه (متناسب با پله های مختلف تعرفه متقاضی) اطلاع داد.
منبع:

1399/10/09
12:36:12
0.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور