مدیركل ساخت روسازی راه آهن:

ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است

ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است به گزارش شمال صنعت مدیرکل ساخت روسازی راه آهن اظهار داشت: ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ذوب آهن اصفهان، مهدی صیدگر مدیرکل ساخت روسازی راه آهن ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با مسئولین این شرکت درباب روند تامین ریل طرح های توسعه ریلی مختلف کشور گفتگو نمود.
وی به طرح های توسعه راه آهن کشور همچون چابهار-زاهدان، یزد-اقلید، همدان-سنندج، میانه – اردبیل، بستان آباد –تبریز و رشت- کاسپین که با ریل تولید شده در ذوب آهن در حال اجرا هستند اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح ها در مرحله روسازی هستند و سایر طرح ها در مراحل مختلف زیرسازی قرار دارند.
وی اضافه کرد: سیاست نظام در سالهای اخیر تاکید بیشتری بر توسعه شبکه ریلی داشته که باتوجه به مزیت های آن، تلاش می نماییم تمام امکانات مان را به کار بگیریم تا در این عرصه موفق تر از قبل باشیم.
صیدگر گفت: ریل که توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود مهم ترین عنصر راه آهن در بخش روسازی است و پس تامین بموقع ریل با کیفیت سبب اجرای بموقع پروژه ها می شود. برای رسیدن به این مقصود از تمام ظرفیت های مهندسی، فنی و اجرائی بهره می گیریم تا ریل بموقع به پروژه ها برسد.
وی اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان با تجربیاتی که از دهه ۷۰ با کوشش های مختلف در جهت تولید ریل کسب نمود، موفق شد در سال ۱۳۹۷ به تولید انبوه این محصول با کیفیت مطلوب و مطابق استانداردهای جهانی نائل شود.
مدیرکل ساخت روسازی راه آهن اضافه کرد: تجهیزات آزمایشگاهی و تست های روی خط که برای تولید ریل الان در ذوب آهن اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفته، در سطح کارخانجات تراز اول دنیا و منطبق با استانداردهای روز تولید ریل است و اطمینان را به خریدار می دهد که این محصول به اندازه کافی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و کیفیت آن همه شرایط لازم را داراست.
وی اضافه کرد: این موفقیت تنها حاصل نصب آن تجهیزات نیست، بلکه دانش فنی ذوب آهن اصفهان که به مرور شکل گرفته و برای تولید ریل ارتقا پیدا کرده است و همین طور ارتقا دانش دستگاه های استفاده کننده از ریل و تعامل آنها سبب شد که در نهایت ریل در کشور تولید شود.
صیدگر اظهار داشت: خوشبختانه اراده قاطعی در سالهای گذشته در ذوب آهن اصفهان و دستگاه های استفاده کننده برای تولید و استفاده از ریل داخلی شکل گرفت و این اراده بطور تمام و کمال الان در قالب تولید ریل و توسعه خطوط ریل متجلی شده است.
وی اضافه کرد: سهولت دسترسی، صرفه جویی در هزینه های ارزی، غلبه بر مشکلات ناشی از تحریم و موارد دیگر از مزایای تولید ریل و استفاده از ریل ملی است، ضمن این که این امر، سبب رشد صنعت و خودکفایی کشور شده است.


منبع:

1399/10/08
12:47:56
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور