تصویب كلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی در كمیسیون اقتصادی

تصویب كلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی در كمیسیون اقتصادی به گزارش شمال صنعت رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی و همینطور بررسی طرح بانکداری در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه امروز(دوشنبه) کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: اولین دستورکار کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران بود، از آنجائیکه کلیات این طرح پیش از این تصویب شده بود در جلسه امروز مواد ۱ تا ۴ آن بررسی و تصویب گردید.
وی ادامه داد: بر مبنای مواد ۱ تا ۴ طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران تغییراتی در ساختار، وظایف، مأموریت ها و تکالیف بانک مرکزی ایجاد می شود تا متناسب با شرایط کنونی کشور، بانک مرکزی بتواند مسیر اصلی را برای کمک و همراهی برای ارتقا شاخصهای اقتصادی فراهم آورد.
نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: بررسی و تصویب کلیات طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران دومین دستورکار کمیسیون اقتصادی بود. برپایه متن این طرح مقرر است تعیین حسابرس توسط شرکتهای دولتی، موسسات وابسته به دولت، نهادهای عمومی و شهرداری ها که از جمعیت ۱۰۰ هزار نفره برخوردار می باشند، برپایه شاخصهای مشخصی باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه بررسی طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی سومین دستورکار کمیسیون اقتصادی در نشست امروز بود، اظهار داشت: در جلسه امروز کلیات این طرح تصویب شد؛ ساختار حسابرسی کنونی مشکلات گوناگونی مانند نظارت ها، تدوین استانداردها و... دارد که با این طرح این مسائل رفع می شود.
منبع:

1399/09/25
12:04:39
5.0 / 5
1159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور