معاون وزیر راه و شهرسازی:

تا 5 سال هرچه خانه بسازیم زمین داریم

تا 5 سال هرچه خانه بسازیم زمین داریم به گزارش شمال صنعت معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به همه دستگاه ها و سازمان های دولتی در سرتاسر کشور اعلام شده که زمین مورد نیاز راه اندازی مسکن ملی بر مبنای نیاز پنج سال آینده کشور را تأمین کنند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: فرایند طرح اقدام ملی مسکن از ابتدا بر مبنای شناسایی زمین صورت گرفت و مشکلی از این بابت وجود ندارد. البته در مرحله سوم بعضی کسانی که به صورت پیامکی ثبت نام شدند در بعضی شهرها به مشکل کمبود زمین برخوردیم؛ چونکه مازاد بر ظرفیت ثبت نام شد. ما دو راه داشتیم یا آنها را حذف نماییم یا زمین تأمین نماییم.
وی اضافه کرد: طبق گفته وزیر راه و شهرسازی، برای همه کسانی که ثبت نام کرده اند استان مورد نظر مکلف به تأمین زمین است. این تعداد حدود ۸۰۰۰ نفر هستند که عموما در شهرهای تحت نظر بنیاد مسکن نام نویسی شده اند. سازمان ملی زمین و مسکن کارهای تأمین زمین تعدادی را انجام داده و برخی دیگر در حال انجام می باشد. به صورت کلی بیشتر از آنچه باید برای اقدام طرح ملی مسکن، زمین اختصاص یافته و مشکلی برای ۴۰۰ هزار واحد نداریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای دولتی برای راه اندازی مسکن ملی اظهار داشت: مجموع تعداد واحدهایی که بر مبنای انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای دولتی باید ساخته شود مقداری بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد است ولی چند تفاوت دارد؛ اولا دستگاه ها مکلفند خودشان زمین بیاورند. بعضی که زمین نداشتند ما اختصاص دادیم.
محمودزاده با بیان این خبر که برای تأمین زمین پنج سال آینده بخش مسکن برنامه ریزی کرده ایم اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی به همه استان ها، سازمان ها و شرکتهای ذی ربط اعلام نموده که تا آخر سال کار فشرده ای برای تأمین زمین به منظور تولید مسکن پنج سال آینده کشور انجام دهند. یعنی ما خیلی فراتر از عددهای تأمین زمین طرح ۴۰۰ هزار واحدی اقدام ملی مسکن داریم حرکت می نماییم و آن شاءالله نگرانی از این بابت وجود ندارد.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.
ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/09/21
22:50:39
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور