خوانساری تشریح كرد

چرا نتوانستیم به صورت واقعی با فساد مبارزه كنیم؟

چرا نتوانستیم به صورت واقعی با فساد مبارزه كنیم؟ به گزارش شمال صنعت رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: مداخله بیش از اندازه دولت در تصدی گری اقتصاد کشور، فراهم نبودن محیط مناسب کسب و کار و امضاهای طلایی همچون دلایلی است که سبب شده نتوانیم با فساد مبارزه نماییم.به گزارش شمال صنعت به نقل از اتاق بازرگانی تهران، مسعود خوانساری در ششمین همایش مبارزه با فساد، عنوان کرد: این که چرا نتوانسته ایم در دهه های گذشته به صورت مؤثر و واقعی با فساد مبارزه نماییم، علل مختلف اما وابسته ای به یکدیگر دارد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: دولت بزرگ، اقتصاد دولتی و مداخله بیش از اندازه دولت در تصدی گری اقتصاد کشور، فراهم نبودن محیط مناسب کسب و کار برای بخش خصوصی و مجوزهای فراوان و امضاهای طلایی در نظام اداری و اقتصادی کشور همچون این علل است.
وی افزود: همینطور شفاف نبودن و تفسیرپذیری مصوبات و مقررات که سبب می شود هر کسی در مقام اجرا، تفسیر و تعبیر خودش را از قانون داشته باشد هم از دیگر علل عدم مبارزه مؤثر با فساد است.
خوانساری تصریح کرد: مهمترین کاری که برای جذب سرمایه گذاری و پیشگیری از مهاجرت نخبگان می توان انجام داد، مبارزه با فساد است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: همینطور باید تاکید شود که رسانه های آزاد هم مؤثرترین راه مبارزه با فساد است.


منبع:

1399/09/20
16:02:44
5.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور