۹۹۱ واحد صنعتی غیرفعال سال جاری راه اندازی مجدد شد

۹۹۱ واحد صنعتی غیرفعال سال جاری راه اندازی مجدد شد به گزارش شمال صنعت سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیاء و راه اندازی مجدد ۹۹۱ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال از آغاز سال ۹۹ تا کنون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اطلاع داد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، اصغر مصاحب از احیا و راه اندازی مجدد ۹۹۱ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال از آغاز سال ۱۳۹۹ تا کنون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اطلاع داد و عنوان کرد: با راه اندازی مجدد این واحدها، برای ۱۷ هزار و ۹۰ نفر اشتغالزایی یا تثبیت شغل شده است.
وی بیان نمود: الان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بیشتر از ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که حدود ۹۲۰۰ مورد از آنها غیرفعال و راکد هستند. ازاین رو در سال ۱۳۹۹، در اولین مرحله احیا ۱۵۰۰ واحد صنعتی و در بازبینی برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه اندازی مجدد ۲۰۰۰ واحد در سرتاسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: با بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی به چرخه تولید از آغاز سال جاری، ۶۶ درصد از برنامه تدوین شده برای احیا صنایع کوچک و متوسط در سال ۱۳۹۹ عملیاتی شده است.
مصاحب افزود: با عنایت به برنامه ریزی احیا ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیا شده بیشتر از ۶۳ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.
وی خاطرنشان کرد: رشته صنایع شیمیایی با ۲۴۷ واحد، فلزی با ۲۳۴ واحد و غذایی با ۲۱۲ واحد، به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از آغاز سال جاری به خود اختصاص داده اند.
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه اندازی شده، به صورت متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیا این واحدها بیشتر از ۳ هزار و ۳۵ میلیارد تومان بوده است.
مصاحب خاطرنشان کرد: راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال از راه واگذاری به سرمایه گذار جدید، تأمین مالی، دریافت شریک سرمایه گذار، تأمین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکاء و …، انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: تجربه سالهای گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده غیرفعال نشان داده است که در شش ماهه دوم سال، عملکرد بهتری در این عرصه اتفاق می افتد و امیدواریم این روند در سال ۱۳۹۹ هم با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاههای مرتبط بیشتر از پیش محقق شود.
گفتنی است، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکتهای استانی تابعه آن حالا با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سرتاسر کشور فراهم نموده است.


منبع:

1399/09/17
09:16:08
5.0 / 5
1282
تگهای خبر: اجاره , اشتغال , اقتصاد , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور