وزیر صمت خبر داد

ترخیص ۴میلیون تن كالا از گمركات از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی

ترخیص ۴میلیون تن كالا از گمركات از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی وزیر صمت از ترخیص 4 میلیون تن كالا از گمركات آگاهی داد و اظهار داشت: صادركنندگانی كه تعهد ارزی خودرا بوسیله واردات ایفا نكنند، چهار ماه فرصت دارند با عرضه در نیما، رفع تعهد كنند.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی روش های تامین ارز کالاهای وارداتی، گفت: تمامی صادرکنندگان دارای پروانه صادراتی (از ابتدای سال ۱۳۹۸ به بعد) با بهره گیری از واردات در مقابل صادرات با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند به ایفای تعهدات ارزی خود بپردازد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در صورت عدم تحقق ایفای تعهدات ارزی از این طریق، صادرکنندگان حداکثر ۴ ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی فرصت دارند تا بوسیله عرضه در سامانه نیما تعهدات ارزی خودرا ایفا کنند.
وی بیان کرد: کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی موظف می باشند موارد فوق را پیگیری کنند و اقدامات و برخوردهای قانونی لازم را در صورت لزوم انجام دهند.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل قرارگاه جهش تولید با حضور نمایندگان دستگاه ها حاکمیتی، اشاره کرد: در وضعیت سخت اقتصادی قرار داریم و در این شرایط همه دستگاه های مرتبط باید با هماهنگی همدیگر تصمیمات کلان اتخاذ کنند که این قرارگاه نیز در همین راستاست.
وی همین طور اقناع افکار عمومی را از دیگر وظایف این قرارگاه دانست و اظهار داشت: قسمتی از کارهای قرارگاه اتخاذ تدابیر لازم برای اقناع افکار عمومی نسبت به تصمیمات گرفته شده در حوزه مباحث اقتصادیست.
ترخیص ۴ میلیون تن کالا از گمرکات کشور از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی دولت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد اقتصادی دولت و رئیس جمهور درباب ترخیص کالاهای اساسی اعلام نمود: از زمان ابلاغ این تصمیم ۴ میلیون تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده است که این کار بسیار مهم و حائز اهمیتی بوده است.
وی همین طور با اعلان اینکه برای تقویت پول ملی هم راستا با بانک مرکزی حرکت خواهیم کرد، اظهار داشت: جلوگیری از افزایش بی رویه نرخ ارز و تقویت پول ملی رسالت بانک مرکزی است و کارهای انجام شده توسط وزارت صمت نیز هم راستا با اهداف بانک مرکزی است.

1399/09/09
22:57:08
5.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور