منصوری:

امسال تولید در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می رسد

امسال تولید در شهركهای كشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می رسد رئیس هیات مدیره شهركهای كشاورزی اظهار داشت: پیش بینی می نماییم تا اختتام امسال میزان تولیدات در شهركهای كشاورزی به 600 هزار تن برسد و این در حالیست كه دو سال پیش در این شهركها حتی بیش از یك كیلو هم نمی توانستیم محصولی تولید نماییم.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، علی اشرف منصوری در نشستی که امروز انجام شد با اعلان اینکه شهرک های کشاورری مزیت های بسیاری دارند، اظهار داشت: راندمان بهینه با حل مشکلات صنایع تبدیلی و تکمیلی، تامین خدمات و زیرساخت به صورت یکجا و متمرکز، کاهش هزینه های تولید، انجام مطالعات و حل بروکراسی های اداری توسط شرکت شهرکهای کشاورزی، ساماندهی فروش و پرداخت تسهیلات بانکی از مزیتهای شهرک کشاورزی است. در حقیقت شهرکهای کشاورزی بهشت سرمایه گذاری برای افرادی است که قصد دارند در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: اگر مشکل کم آبی و دغدغه راندمان در مصرف آب داریم بایستی به سمت تولید در محیط های کنترل شده (گلخانه ای) حرکت نماییم. به عبارت دیگر اگر می خواهیم راندمان از منابع حیاتی کشور یعنی آب و خاک افزایش یابد باید گلخانه ها را توسعه دهیم.
رئیس هیات مدیره شرکت شهرکهای کشاورزی افزود: توسعه گلخانه ها علاوه بر افزایش راندمان، در اشتغالزایی هم موثر خواهد بود. در هر گلخانه حداقل ۱۰ نفر اشتغال ثابت دارند و در فصل برداشت تعداد افراد مشغول به کار افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه دام و طیور ظرفیت هایی را در استانها پیش بینی کردیم و این عرصه ها آماده واگذاری به سرمایه گذاران هستند، از بهره برداری از چندین شهرک بزرگ در بخش طیور و گلخانه آگاهی داد.
بگفته منصوری، مجموعه اراضی که در حوزه شیلات و آبزیان در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته ۱۱ هزارهکتار بوده است.
منصوری با اعلان اینکه بیش از ۴۷ هزار هکتار اراضی در منابع ملی و مستثنیات مردم برای شهرک های کشاورزی پیش بینی شده است، اظهار داشت: موانعی بر سر راه وجود دارد که در حال رفع آنها هستیم. اخیراً نیز درباب حل این موانع با کمیسیون کشاورزی مجلس جلسه ای داشتیم و آنها تصمیم گرفتند با طرح یک فوریتی به توسعه شهرک های کشاورزی کمک کنند که امیدواریم هر چه زودتر این طرح به نتیجه برسد و با رفع موانع بتوانیم به سرعت شهرکها را گسترش دهیم.
وی افزود: حدود 5۶۰۰ هکتار از عرصه های واگذار شده از سال 13۹۷ تا 13۹۹ در حال ساخت و ساز هستند و خیلی از آنها به بهره برداری رسیده اند.
رئیس هیات مدیره شهرکهای کشاورزی با اعلان اینکه ۱۹۷ شهرک در عرصه ملی و ۱۳۳ شهرک در مستثنیات مردم فعالیت دارند اضافه کرد: همین طور بیشترین سطح گلخانه ای مربوط به استان اردبیل، بیشترین شهرک در حوزه آبزیان در استان هرمزگان و در حوزه دام و طیور نیز بیشترین شهرک متعلق به استان گلستان است.
منبع:

1399/08/26
13:53:33
5.0 / 5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور