گزارشی از خدمات مركز مدیریت و هماهنگی رخدادهای رایانه ای

فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای كامپیوتری

فیشینگ سایت های خارجی در صدر رخدادهای كامپیوتری به گزارش شمال صنعت بیشترین فراوانی رخدادهای كامپیوتری در بازه رمانی هفته سوم آبان ماه، در ارتباط با فیشینگ سایت های خارجی بوده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) گزارشی از ۱۸۰ مورد از خدمات این مرکز (نوع رخدادهای رسیدگی شده توسط مرکز، بخش های دریافت کننده خدمات و نحوه آگاه شدن مرکز از رخدادها) در هفته سوم آبان ماه (۱۳ لغایت ۱۹ آبان ماه) منتشر نموده است.
طبق این اطلاعات، بیشترین فراوانی رخداد به ترتیب در ارتباط با فیشینگ سایت های خارجی، آلودگی به بدافزار و بات، شناسایی صدمه پذیری، دیفیس سایت، فیشینگ سایت های داخلی، درخواست مشاوره و گزارش های خبری بوده است.


نحوه آگاه شدن مرکز ماهر از رخداد هم در نمودار زیر آماده که نشان داده است بیشترین آمار از راه گزارش های بین المللی به این مرکز رسیده است.


همینطور بخش های دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر شامل اپراتورها، بخش خصوصی، دستگاههای حاکمیتی و بانک ها و موسسات مالی می شود که تعداد دریافت این خدمات در نمودار زیر آمده است.


بخش های حاکمیتی دریافت کننده خدمات از مرکز ماهر هم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صدر و به دنبال آن، ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نفت و وزارت ورزش و جوانان است.

1399/08/22
12:40:24
5.0 / 5
1483
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , فناوری , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور