معاون سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد

آخرین وضعیت روغن و كالاهای اساسی در بنادر

آخرین وضعیت روغن و كالاهای اساسی در بنادر به گزارش شمال صنعت معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: هیچ مشكلی در زمینه كالاهای اساسی در بنادر وجود ندارد و الان موجودی روغن خام در مخازن بنادر و در حال تخلیه كشتی ها به بیشتر از ۴۹۵ هزار تن می رسد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اواخر شهریور ماه سال جاری به دنبال آنچه کمبود روغن و افزایش قیمت آن اعلام شد، قرار بود هر چه سریعتر روغن مورد احتیاج به بازار تزریق و برپایه سهمیه هر صنف، نیاز آنها هم تامین گردد.
فرهاد منتصر کوهساری - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - درباره آخرین وضعیت موجودی روغن و دانه های روغنی در بنادر کشور به ایسنا، اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۴۹۵ هزار تن انواع روغن خام در حال تخلیه و موجودی در بنادر شمالی و جنوبی کشور است اما اینکه چه زمانی ترخیص می شود و توسط کشتی به مخازن روغن تخلیه می شود به گمرگ ارتباط دارد اما هیچ مشکلی از این حیث نداریم.
وی ادامه داد: با عنایت به این که در بنادر کشور این میزان روغن وجود دارد می توان با هماهنگی های لازم بزودی آنرا ترخیص کرد و مشکل این محصول در بازار را حل کرد که البته جزئیات آنرا باید از گمرک پرسید.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه الان موجودی کالاهای اساسی دیگر در بنادر چه وضعیتی دارد؟ اظهار نمود: در زمینه دیگر کالاهای اساسی موجود در بنادر هم هیچ مکشلی نداریم چون که هم اکنون بالغ بر سه میلیون و ۹۱۲ هزار تن انواع کالای اساسی شامل ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی، انواع روغن خام و غیره در انبارها و سیلوهای بنادر وجود دارد و ۸۰۰ هزار تن هم در پای اسکله و لنگرگاه کشتی است.
منبع:

1399/08/18
13:31:28
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: اقتصاد , شمال , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور