معامله پالایشی یكم در ابهام

معامله پالایشی یكم در ابهام به گزارش شمال صنعت در حالیكه روز گذشته مدیر امور ناشران شركت سپرده گذاری مركزی از امكان معامله پالایشی یكم برای برخی خریداران این صندوق اطلاع داده بود، معاون بازار بورس تهران اعلام نموده كه امكان معامله این صندوق از امروز وجود ندارد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، پالایشی یکم، دومین صندوق سرمایه گذاری دولت ETF است که شامل باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس می شود. پذیره نویسی این صندوق ۳۰ شهریورماه به پایان رسید و انتظار می رفت بعد از یک ماه یعنی از ۳۰ مهرماه قابل معامله باشد.
در این راستا مریم شاه حسینی - مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی - از امکان معامله صندوق پالایشی یکم از امروز (شنبه) برای افرادی که از راه کارگزاری این صندوق را خریده بودند، اطلاع داده و اعلام نموده بود که این سهام در روز چهارشنبه هفته قبل به حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که کد بورسی فعال داشتند تخصیص داده شد و اگر افراد می خواهند اطلاعات صندوق را در پرتفوی خود ببینند باید گزینه کارگزار ناظر را انتخاب کنند.
البته این اتفاق رخ نداد و محمود گودرزی - معاون بازار بورس تهران - اعلام نمود که امکان معامله صندوق پالایشی یکم وجود ندارد و هنوز درخواستی از مدیر صندوق پالایشی یکم به بورس تهران برای فراهم شدن معامله واحدهای این صندوق ارسال نشده است.
در این راستا پیگیری های ایسنا برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرکت سپرده گذاری مرکزی و بورس تهران به نتیجه نرسید و علت این امر اعلام نشد.1399/08/17
19:15:09
5.0 / 5
1394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور