آغاز حفاری دومین چاه اكتشافی تركیه در دریای سیاه

آغاز حفاری دومین چاه اكتشافی تركیه در دریای سیاه به گزارش شمال صنعت تركیه حفاری در دومین چاه میدان گاز طبیعی ساكاریا در دریای سیاه را كه سال جاری بزرگترین اكتشاف گازی را در این محل داشت، شروع كرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، ترکیه ماه گذشته اعلام نمود در میدان گازی ساکاریا که در حدود ۱۰۰ مایل دریایی شمال سواحل این کشور قرار دارد، ذخایر گازی به میزان ۴۰۵ میلیارد متر مکعب را کشف کرده که بزرگترین اکتشاف سال جاری جهان به حساب می آید.

فاتح دونمز، وزیر انرژی ترکیه در توییتر نوشت: کشتی حفاری فاتح که اکتشاف اولیه را انجام داد حالا سرگرم کار در دومی چاه عمیق است که ترکالی ۱ نام دارد و این عملیات حفاری ۷۵ روز طول خواهد کشید.

آنکارا می خواهد کشتی اکتشافی دیگری به نام کانونی را برای اکتشاف منابع طبیعی به دریای سیاه اعزام کند که فعالیتش را در سال ۲۰۲۱ کنار کشتی فاتح آغاز می کند.

اگر گاز کشف شده از نظر تجاری قابل استخراج باشد، وابستگی ترکیه به واردات انرژی از روسیه، ایران و جمهوری آذربایجان را دستخوش تغییر خواهد نمود و به این کشور کمک می نماید کسری حساب جاری خویش را کمتر کند. ترکیه هم اکنون همه گاز مورد نیازش را وارد می نماید.

آنکارا انتظار دارد تولید گاز در میدان ساکاریا در سال ۲۰۲۳ آغاز شود. یک منبع مطلع اظهار نمود تولید سالانه ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز از سال ۲۰۲۵ هدف گذاری شده است.

بر اساس گزارش رویترز، ترکیه در دریای مدیترانه هم عملیات اکتشاف منابع هیدروکربن را انجام داده و فعالیت های اکتشافی در آبهای مورد مناقشه، اعتراض کشورهای یونان و قبرس را به دنبال داشته است. آنکار اعلام نموده که به اکتشاف نفت و گاز در هر دو دریای سیاه و دریای مدیترانه ادامه خواهد داد.

منبع:

1399/08/16
13:04:41
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: تولید , شمال , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور