دستور ویژه وزیر صمت برای تأمین روغن نباتی در بازار

دستور ویژه وزیر صمت برای تأمین روغن نباتی در بازار وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت تولید روغن نباتی در كشور، بخش خصوصی با همكاری دولت، برای ایجاد تعادل در روند تولید و تأمین نیاز بازار به این كالا اقدام نماید.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت؛ علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران که در محل دفتر وزیر صمت برگزار شد، اضافه کرد: در شرایط جنگ اقتصادی خیلی سخت و پیچیده ای قرار داریم؛ اما هنوز عده ای یا این مورد را باور ندارند و یا همت لازم را به خرج نمی دهند.
وی افزود: با وجود هزینه هایی که انتشار کرونا به کشور تحمیل کرده و دولت موظف به تأمین اقلام بهداشتی در رابطه با این بیماری شده، نسبت به سایر کشورها که هیچ تحریمی متوجه آنها نیست؛ همچنان کشور در حد قابل قبولی اداره می شود.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود بعضی از التهابات به وجود آمده در سطح بازار بیشتر متوجه برخی اخبار و فضاسازی های کاملاً نادرست است و انتظار می رود افراد در عرضه اطلاعات دقیق تر عمل کنند.
وی تاکید کرد: ایجاد آرامش در بازار و برقراری تعادل در تأمین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت این مورد دنبال می شود.
وزیر صمت با اشاره به اینکه خوشبختانه خانواده بزرگ صنعت و تولید کشور همراه این وزارتخانه است، اظهار داشت: شرایط موجود نیازمند افزایش همدلی ها و همکاری ها برای پیشگیری از هرگونه فضاسازی های کاذب و ایجاد التهاب در فرایند عرضه و تأمین نیاز مردم در سطح بازار است.
وی افزود: در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی، وزارت صمت قائل به همکاری و دریافت نظرات و آرا تشکل های بخش خصوصی، مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان دولت می باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مسائل مطرح شده از جانب تولید کنندگان درباره تأمین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام اظهار داشت: روند درآمدهای ارزی کشور در حال بهبود است و شرایط تا آخر سال بهتر هم خواهد شد.

1399/08/08
19:43:56
5.0 / 5
1142
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور