سازمان حمایت مصرف كننده و تولید كننده اعلام كرد

سوخت ها، روغن های معدنی و لوازم یدكی در رتبه نخست كشف قاچاق

سوخت ها، روغن های معدنی و لوازم یدكی در رتبه نخست كشف قاچاق بیشترین ارزش ریالی كالاهای قاچاق مكشوفه در شهریور امسال به ترتیب در رابطه با سوخت ها و روغن های معدنی بیش از 311 میلیارد ریال، لوازم یدكی با 105 میلیارد ریال، دانه ها و میوه های روغن دار، دانه و بذر با حدود 80 میلیارد ریال بوده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات انتشار یافته از طرف سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در شهریورماه امسال و در چارچوب اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه، ۴۰ هزار و ۶۴۳ مورد بازرسی انجام و ۸۰۷ پرونده تخلف تشکیل شده است.
ارزش ریالی پرونده های تخلف در رابطه با کالاهای قاچاق مکشوفه، بیش از ۷۶ میلیارد تومان بوده و بطور میانگین ارزش هر پرونده حدود ۹۴ میلیون تومان است.
همین طور در این ماه استان تهران با ۶۷۷۰ مورد بازرسی، استان سیستان و بلوچستان با ۲۰۲ مورد تشکیل پرونده و استان خراسان رضوی با بیش از ۲۷.۱ میلیارد تومان ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در میان استانها داشته اند.
بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه نیز به ترتیب در رابطه با سوخت ها و روغن های معدنی بیش از ۳۱۱ میلیارد ریال، لوازم یدکی با ۱۰۵ میلیارد ریال، دانه ها و میوه های روغن دار، دانه و بذر با حدود ۸۰ میلیارد ریال، کالای قاچاق موضوع تبصره ۴ الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۷۲ میلیارد ریال و مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۵۹ میلیارد ریال است.1399/07/29
00:39:15
5.0 / 5
1657
تگهای خبر: ارز , تولید , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور