وزیر صمت ابلاغ كرد؛

مهلت ۳ ماهه برای تعیین تكلیف محدوده های اكتشافی مشكل دار

مهلت ۳ ماهه برای تعیین تكلیف محدوده های اكتشافی مشكل دار به گزارش شمال صنعت دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال سازی معادن و محدوده های معدنی غیر فعال از جانب وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ گردید.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال سازی معادن و محدوده های معدنی غیر فعال از جانب وزیر صنعت، معدن و تجارت به رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان، اداره کل جنوب کرمان و هم مناطق آزاد ماکو، ارس و قشم ابلاغ گردید.
این دستورالعمل در ۱۱ بند و ۵ تبصره تدوین شده است و ضمانت حسن اجرای این دستورالعمل و پاسخگویی به نهادهای نظارتی تنها با روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها خواهد بود.
بر اساس بند یک این دستورالعمل، به دارندگان مجوز همه پهنه های اکتشافی واگذار شده، که مهلت عرضه گزارش نهایی آنها به اتمام رسیده است، از زمان ابلاغ این دستورالعمل، ۳ ماه مهلت داده شود تا در صورت تمایل، مختصات مناطق امیدبخش شناسایی شده را معرفی و نسبت به دریافت پروانه/ پروانه های اکتشاف مواد معدنی گروه ۶ اقدام نمایند.
طبق بند ۲ این دستورالعمل، به همه محدوده های مورد درخواست صدور پروانه اکتشاف - که به هر علت ابطال و بلوکه شده اند- اشاره شده تا وفق مقررات و با اطلاع رسانی کامل (از طریق رسانه ها، جراید، پورتال، تابلوی اعلانات و....) آزاد و امکان ثبت برای متقاضیان در سامانه کاداستر میسر شود.
مهلت ۳ ماهه برای واگذاری یا آزادسازی محدوده های اکتشافی مشکل دار
در بند ۵ دستورالعمل مذکور آمده است: محدوده پروانه های اکتشافیِ لغو، ابطال یا سلب صلاحیت شده، با رعایت مقررات مربوطه، حداکثر طی مدت ۳ ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل از راه مزایده عمومی به متقاضیان واگذار شده و چنانچه در مزایده متقاضی نداشت وفق مقررات و با بیان قبلی (از طریق رسانه ها، جراید، پورتال و...)، نسبت به آزادسازی آنها اقدام گردد.


منبع:

1399/07/28
19:10:40
5.0 / 5
1738
تگهای خبر: تاریخ , تجارت , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور