معاون وزیر صمت اعلام كرد:

سیستم الكترونیكی، امضاهای طلایی را حذف می كند

سیستم الكترونیكی، امضاهای طلایی را حذف می كند به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت اظهار داشت: برای حذف امضاهای طلایی، ضروریست كه سیستم به صورت كامل الكترونیكی و شفاف شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، داریوش اسماعیلی در گفتگو با برنامه تیتر امشب شبکه خبر تصریح کرد: برای حذف امضاهای طلایی، ضروریست که سیستم به صورت کامل الکترونیکی و شفاف شود؛ اما اینکه تائید نهایی صادرات به جای وزارت صمت بر عهده گمرک گذاشته شود، فقط انجام یک جابجایی است و به معنای حذف امضاهای طلایی نخواهد بود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: در چنین ساختاری در صورت کاهش کیفیت سنگ یا افزایش آن، به صورت اتوماتیک تائید یا رد انجام می شود و اشخاص در آن دخیل نخواهند بود.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف معادن حبس شده، خاطرنشان کرد: مفهوم این امر این بود که وقتی معدنی وجود دارد که قابلیت استخراج و هم پروانه بهره برداری دارد اما تعطیل و راکد مانده به چرخه تولید بازگردد.
دلایل حبس شدن معادن
اسماعیلی اضافه کرد: حدود ۱۱ هزار پروانه بهره برداری معدن صادر شده که حدود ۴۵۰۰ مورد آن غیرفعال است.
وی درباره علل تعطیل ماندن این تعداد معدن، اظهار داشت: بعضی از این معادن با مسائل مربوط به منابع طبیعی درگیرند و مثلا استخراج بخش اولیه معدن به پایان رسیده و برای ادامه کار به اصطلاح به سینه کار جدید نیاز است که دریافت مجوز آن، تائیدیه منابع طبیعی را لازم دارد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، اضافه کرد: بعضی از معادن تعطیل هم با مشکلات زیست محیطی رو به رو شده اند، به این شکل که منطقه ای که معدن در آن قرار دارد، منطقه حفاظت شده اعلام شده و معدن برای ادامه فعالیت خود به مجوز جدید نیاز دارد.
اسماعیلی افزود: بخش دیگری از معادن به صنایع فرآوری نیاز دارند؛ اما معدن توان ایجاد این بخش را ندارد و رو به تعطیلی گذاشته است.
وی اضافه کرد: بعضی از معادن هم به این علت تعطیل شده که ماده معدنی آنها خریدار ندارد و یا قیمت فعلی مقرون به صرفه نیست.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: گاهی هم دارنده پروانه بهره برداری توان مالی برای ادامه کار را ندارد.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: با تاکید رئیس جمهور و اهتمام وزیر صمت تمام این معادن که در اصطلاح حبس شده اند تعیین تکلیف می شوند.


منبع:

1399/07/15
12:00:04
5.0 / 5
1603
تگهای خبر: تولید , خرید , صادرات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور