رییس سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

برقراری باردیگر پروازهای تهران-استانبول به صورت محدود

برقراری باردیگر پروازهای تهران-استانبول به صورت محدود به دنبال لغو شدن باردیگر پروازهای تهران-استانبول طی روزهای گذشته از طرف مقامات تركیه، رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از برقراری باردیگر این پروازها به صورت محدود آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای مذاكرات صورت گرفته مقرر شده یك پرواز از ایران و یك پرواز از تركیه در این راه به صورت روزانه برقرار شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دو روز گذشته خبری منتشر گردید در خصوص اینکه ترکیه برای چندمین بار پروازهای مسافری ایرلاین های ایرانی به مقصد استانبول را کنسل کرد و شرکت های هواپیمایی داخلی تنها می توانستند به صورت یکسر خالی و برای بازگرداندن ایرانیان به استانبول پرواز کنند. در همین راستا قیمت بلیت هواپیما برای بازگشت مردم به کشور تا ۲۰ میلیون تومان هم افزایش یافت.
تورج دهقانی زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- دراین زمینه اعلام نمود: بعد از لغو مجوز پرواز ایرلاین های داخلی از طرف مسئولان ترکیه ما نیز به آنها اعلام کردیم در این صورت مجوز ترکیه را نیز برای پرواز ترکیش ایر لغو می نماییم و نهایتا آنها به این نتیجه رسیدند که پروازهای تهران استانبول را مجدادا و به صورت محدود برقرار کنند.
وی ادامه داد: در این راستا مقرر شد تا در هر روز یک پرواز از طرف ایرلاین های ایرانی و یک پرواز از طرف هواپیمایی ترکیه در این این مسیر پروازی صورت گیرد که البته با همان پروتکل های توافق شده قبلی این اتفاق می افتد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا قیمت بلیت هواپیما از طرف ایرلاین های داخلی و برای بازگرداندن مسافران از استانبول به تهران به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسیده است، اظهار داشت: گرچه نرخ پروازهای خارجی دامنه مشخصی ندارد اما این نرخ ها با برقراری باردیگر پروازها شکسته می شود و این مسئله را به انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام می نماییم.1399/07/14
13:47:39
5.0 / 5
1216
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور