استاندار عنوان كرد:

استان مركزی بی بهره از ارتقای درآمدها

استان مركزی بی بهره از ارتقای درآمدها مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: سال قبل 106 درصد درآمدهای استان محقق شد اما متاسفانه باوجود این مهم، استان بهره ای از ارتقای درآمدها نداشت كه تقاضا داریم بمنظور افزایش انگیزه مدیران، این مهم محقق شود.


سید علی آقازاده روز پنجشنبه دهم مهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی که با حضور نوبخت انجام شد، اظهار نمود: نرخ بیکاری استان مرکزی در بهار امسال پایین ترین نرخ بیکاری در هفت سال قبل و بیش از 6.5 درصد بوده که این مهم سبب کسب رتبه نخست توسط استان در کشور نیز شده است، این مهم در استان به جهت پیگیری مسئولان، نمایندگان و تلاش تولیدکنندگان حاصل شده که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
وی درباب صنایع مشکل دار استان اضافه کرد: مشکلات شرکت هپکو بعنوان یکی از این صنایع امروز حدودا با همت دولت و مسئولان و شورای تامین استان حل شده و شرکت در آستانه یک آینده امیدوارکننده قرار دارد که امیدواریم تا آخر سال ۹۹ شرکت وارد تولید انبوه شود، البته امروز روند بهبود در بیشتر صنایع مشاهده می شود.
استاندار مرکزی اشاره کرد: هنوز مشکلاتی در بعضی از صنایع باقی مانده که امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان این مشکلات نیز در اسرع وقت رفع گردد.
آقازاده درباب صادرات غیرنفتی استان با اعلان اینکه در سال ۹۷ رقم صادرات یک میلیاردی در استان به ثبت رسیده، افزود: باوجود وجود مشکلات ارزی و سرمایه گذاری و کرونا، میزان صادرات استان در ۶ ماهه سال جاری ۴۱۰ میلیون دلار بوده که امیدواریم بتوانیم به رغم وجود مشکلات و موانع، رقم یک میلیاردی را مجدد در استان به ثبت برسانیم.
وی با اشاره به سیل بهار ۹۸ افزود: به دنبال وقوع این سیل در استان و خسارت های وارد شده، بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان بازسازی و بهسازی شده که سهم ۱۰ درصدی از تمامی واحدهای مسکونی بازسازی شده در تاریخ استان را به خود اختصاص می دهد که همین مهم سبب افزایش انگیزه جهت مهاجرت به روستاها خواهد شد.
استاندار مرکزی با اعلان اینکه استان مرکزی در زمینه وصول درآمدها رتبه ۱۱ کشور را دارد، اظهار داشت: استان مرکزی باید امسال چهار هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد. استان در توزیع بودجه و اعتبارات رتبه ۲۳ کشور را دارد که این رتبه سبب ایجاد گلایه از مجموعه استان شده و انتظار می رود استانی که در بخش اقتصادی و خلق پول و ثروت و تولید تلاش خوبی دارد، در توزیع اعتبارات نیز مورد توجه ویژه تری قرار گیرد.
آقازاده بیان کرد: در ردیف های اعتباری مربوط به جرائم رانندگی، ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن و ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده، استان در دو سال اخیر تخصیص خوبی نداشته که این مهم نیز بعنوان یکی از مطالبات مهم استان است.
وی با اشاره به اینکه استان درباب قانون اعتبارات متوازن تخصیص خوبی نداشته، افزود: بیشتر پروژه های استان از محل همین اعتبارات تامین بودجه می شود، این در حالیست که حداکثر تخصیص در سال های گذشته ۳۰ درصد بوده و این مساله شرایط سختی را در روستاهای کم برخوردار و محروم ایجاد خواهدنمود.
استاندار مرکزی اشاره کرد: امسال به رغم تمام مشکلات موجود در کشور و دولت درباب درآمدها، در ۶ ماهه ابتدایی امسال، ۴۲ درصد از تخصیص کل بودجه به استان ابلاغ گردیده که ۶۰ درصد از این مقدار به صورت نقدی بوده که این مهم در سال های گذشته بی نظیر بوده و این در حالیست که در آخر سال گذشته حدود ۴۳ درصد تخصیص بودجه ابلاغ گردیده بود.
آقازاده با اعلان اینکه انتظار داریم در این سفر تکلیف پروژه های سفر ریاست جمهور و هیئت دولت مشخص شود، اظهار داشت: حدود ۲۰ پروژه جدا از پروژه های سفر ریاست جمهوری در استان با پیشرفت حدود ۸۰ درصدی وجود دارد که برای تکمیل نیازمند ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار هستند که در صورت تزریق اعتبار به این پروژه ها شاهد بهره برداری از آنها در آخر دولت و ایجاد رضایتمندی در بین مردم استان خواهیم بود.1399/07/10
13:36:32
5.0 / 5
1842
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بیكاری , تاریخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور