با امضای یك تفاهم نامه كلید خورد

همكاریهای تجاری بین صنایع كوچك ایران وچین توسعه می یابد

همكاریهای تجاری بین صنایع كوچك ایران وچین توسعه می یابد به گزارش شمال صنعت تفاهم نامه گسترش همكاریهای صنعتی و تجاری بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع كوچك چین به امضاء رسید.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی نیا در مراسم امضای تفاهم نامه گسترش همکاریهای صنعتی و تجاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین، ضمن تاکید بر توسعه همکاری ها بین صنایع کوچک دو کشور، تصریح کرد: با عنایت به این که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین در سال های گذشته همکاریهای موفقیت آمیزی داشته اند، زمینه و تجربه کافی برای توسعه روابط صنعتی و تجاری شکل گرفته است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۵۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند که ضمن عرضه محصولات در بازار چین، به عقد تفاهم نامه و قراردادهای همکاری منتج شده است.
وی با اشاره به برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین، افزود: ما قبل از بروز بحران کرونا برنامه ریزی های زیادی کردیم تا شرکت های ایرانی بتوانند در نمایشگاه حضور فعالی داشته باشند، اما به علت شیوع پاندمی کرونا ناچار شدیم به دنبال الگوهای جدید همکاری و حضور در نمایشگاه باشیم.
معاون وزیر صمت افزود: هم اکنون تلاش داریم با همکاری طرف چینی، میزان مشارکت شرکت های ایرانی را افزایش و با عقد این تفاهم نامه، همکاری ها را گسترش دهیم.
صالحی نیا ابراز امیدواری کرد که دو طرف با هدف اجرایی کردن توافقات از راه به اشتراک گذاشتن بهترین تجارب و تسهیل همکاری میان بخش های خصوصی دو کشور، مشارکت خویش را حداکثر کنند.
ایران شریک اقتصادی و تجاری مهم ما در غرب آسیاست
وو هونگ معاون مدیرکل سازمان صنعت و فنآوری اطلاعات گوانگدونگ چین هم ضمن تشکر از همراهی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سال های گذشته، اظهار داشت: ایران شریک اقتصادی و تجاری مهم ما در غرب آسیاست که همکاری بسیار خوبی با چین در زمینه های اقتصادی و تجاری داشته است.
وی اضافه کرد: با حمایت و سازماندهی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و کنسولگری ایران در گوانگژو، ایران از دوازدهمین نشست در سال ۲۰۱۵ به مدت پنج سال متوالی در این نمایشگاه شرکت کرده است و شرکت های ایرانی و پاویون ایران با استقبال خوبی از جانب مخاطبان چینی همراه بوده است.
وو هونگ افزود: امضای این تفاهم نامه نماد تلاشهای مشترک ما برای توسعه دراز مدت همکاری ها و کمک به صنایع کوچک و متوسط برای توسعه در بازارهای چین و ایران است که در نتیجه آن، فصلی جدید در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی و همینطور در زمینه سرمایه گذاری های مشترک گشوده می شود.
گفتنی است، این تفاهم نامه توسط اصغر مصاحب، عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و چن ژونگ جیان، رئیس نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک چین به امضاء رسید.
در آیین برخط امضای این تفاهم نامه همکاری همینطور خلیل شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان گوانگژو، سعید اعتصامی رئیس اتاق بازرگانی ایرانی ها جنوب چین، احمد جوانمردی مدیر توسعه بازار و امور بین الملل و امید ساعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و محمد امین دبیر خوشه های کسب و کار فرش دستباف کشور حضور داشتند.

1399/06/24
13:57:36
5.0 / 5
1719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور