معاون گمرك به شمال صنعت اعلام كرد

ضرب الاجل 10 روزه برای تعیین تكلیف و تحویل خودرو های ورود موقت

ضرب الاجل 10 روزه برای تعیین تكلیف و تحویل خودرو های ورود موقت طبق اعلام معاون فنی گمرك ایران، با عنایت به مسدود بودن بعضی از مرزها در شرایط كرونایی موجود، صاحبان خودرو های ورود موقتی كه مهلت اعتبار پروانه های آنها به پایان رسیده و امكان خروج ندارند باید طی حداكثر ۱۰ روز به گمرك رجوع و نسبت به تعیین تكلیف مبحث اقدام نمایند.


مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با ایسنا، ابلاغیه اخیر به گمرکات اجرایی کشور در ارتباط با شرایط خودرو های ورود موقت را شرح داد و اظهار داشت: با عنایت به تداوم شرایط حاکم بر کشور به علت شیوع کرونا خودروهایی که با صدور پروانه ورود موقت یا تحت صحابت کارنه دوپاساژ به کشور وارد شده و مهلت اعتبار پروانه های آنها و یا کارنه برپایه مهلت های تعیین شده به اتمام رسیده است باید به گمرکات اجرایی تحویل شوند.
وی اضافه کرد: با عنایت به مسدود بودن بعضی از مرزها هم اکنون امکان خروج برخی از این خودرو ها میسر نیست، ولی زمان تعیین شده قبلی هم به علت تمدیدهای مکرر تمدید نخواهد شد. بر این اساس، از جانب گمرک اخطاریه ای با مهلت ۱۰ روزه جهت تحویل این خودرو ها به گمرکات اجرایی به ذینفعان ارسال خواهد شد.
به گفته ارونقی، در صورت عدم تحویل یا خروج خودرو توسط ذینفع اقدامات قانونی در مورد آنها صورت می گیرد.
معاون فنی گمرک افزود: در صورت عدم حضور مالک خودرو در کشور و عرضه درخواست در خصوص تحویل خودرو یا خروج آن طبق وکالت نامه رسمی معتبر عرضه شده، پذیرش آن جهت تحویل خودرو به گمرک یا خروج از کشور با دریافت جریمه در صورت تعلق و با رعایت کامل مقررات بلامانع است.
به گفته او، با عنایت به این که فعلا خروج خودرو های ورود موقت از کشور خارج از اختیار صاحب آن است متروکه اعلام نخواهد شد.
گفتنی است؛ مدت مجاز اقامت خودروهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند، معمولا سه ماه است و بعد از مدت فوق باید از کشور بیرون بروند، تمدید این مهلت منوط به موافقت قبلی گمرک ایران خواهد بود.
منبع:

1399/06/19
23:41:33
5.0 / 5
2010
تگهای خبر: خودرو , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور