رئیس ستاد فرماندهی نهاجا در بازدید از سایپا:

دستاوردهای سایپا قابل تقدیر است

دستاوردهای سایپا قابل تقدیر است به گزارش شمال صنعت رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: صنعت خودرو و بخش نظامی اشتراكات زیادی دارند كه این امر می تواند منجر به توسعه همكاری ها و تعریف پروژه های مشترك توسعه ای شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر به نقل از سایپا، امیر سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و پروسه تولید و طراحی در این مجموعه و همین طور امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاریهای مشترک، اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور است و بطور قطع با شعار جهش تولید که مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظر گرفتند این شرکت خودروساز می تواند به شکوفایی نائل شود.
امیر هادیان با اعلان اینکه همکاری مشترک بین ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا اتفاق بزرگی است، اضافه کرد: زمانی که تخصص، تعهد، فناوری و امکانات در کنار یکدیگر قرار گیرد نتیجه آن منجر به رشد و پیشرفت می شود. بدین جهت همکاری مشترک می تواند نتایج خوب و مثبتی را برای کشور به ارمغان داشته باشد.
وی افزود: باتوجه به زیرساخت هایی که در زمینه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا شکل گرفته و با وجود تفکر جهادی، تخصص و تعهدی که مدیران و مهندسان این مجموعه دارند، اتفاقات بزرگی در تولید و صنعت خودرو رقم خواهد خورد.
افزایش تعاملات بین حوزه نظامی و صنعت خودرو
امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان، با اعلان اینکه صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم افزایی است، اشاره کرد: خودروسازان و بخش های نظامی و دفاعی ظرفیت های زیادی دارند که بطور قطع با همکاری مشترک و افزایش تعاملات می توانند ضمن استفاده از ظرفیت ها، نیازهای یکدیگر را مرتفع کنند.
وی با اعلان اینکه ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش های مختلفی دارد که می تواند به بخش صنعت خدمات و امکانات بدهد، اظهار داشت: به غیر از توان دانشگاهی و مهندسی، ما توانسته ایم در صنعت هواپیمایی که پیچیدگی های خاصی دارد ورود تخصصی داشته باشیم، خیلی از هواپیماها که به سبب تحریم های ظالمانه زمین گیر شده بود توسط مهندسان ما باردیگر به پرواز درآمد.
می خواهیم تجارب خودرا در اختیار سایپا قرار دهیم
معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز نیروهای مسلح نسبت به گذشته پیشرفت محسوسی داشته و دستاوردهای خوبی در بخش های تجهیزات به دست آمده است پس می توان قسمتی از این دستاوردها را برای توسعه صنعت خودرو استفاده نمود.
وی با تاکید بر اینکه در امتداد اقتصاد مقاومتی و همکاریهای مشترک می توان کمیته های تخصصی بین گروه خودروسازی سایپا و ستاد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، اضافه کرد: در آینده ای نزدیک میزبان مدیران سایپا خواهیم بود تا بتوان درباره همکاریهای مشترک به تفاهم های بیشتری دست پیدا کنیم؛ ما می خواهیم تجارب و دستاورد سال هایی که کشور تحریم بود را در اختیار سایپا قرار دهیم تا این مجموعه بتواند مسیر رشد و توسعه را با سرعت بیشتری طی نماید.
امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان با اظهار این مطلب که دستاوردهای سایپا قابل تقدیر و در شأن انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: امیدوارم با همکاری یکدیگر موجب توسعه کشور شویم و روز به روز اثرات تحریم های ظالمانه را در اقتصادمان کمرنگ تر نماییم.
وی افزود: باتوجه به کارهایی که در این گروه صنعتی صورت گرفته، آینده صنعت خودروسازی بسیار مناسب و مطلوب خواهد بود و رونمایی از محصولات جدید و تنوع محصولی که صورت گرفته قابل تقدیر است.
معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه امروز نگاه سایپا، نگاه ایده آل گرایی به یک محصول است، افزود: افرادی که در بخش های نظامی فعالیت می نمایند برای آنکه یک پروژه به سرانجام برسد مجموعه ای از خاصیت ها را برای یک محصول و یا فعالیت الزامی می دانند تا خروجی مشمول استاندارد نظامی شود؛ بر این اساس فعالیت سایپا از نظر ما حائز استانداردهای نظامی است.
وی اظهار داشت: محصولاتی که مقرر است سایپا در آینده ای نزدیک تولید نماید و هنوز از آن به صورت رسمی رونمایی نشده بیان کننده آن است که خودرو ها باتوجه به خواست و سلیقه مردم و حتی قابل رقابت با برندهای به نام خواهد بود و این اتفاق بزرگ و مهمی در صنعت خودرو است.
خودکفایی در تولید قطعات استراتژیک
رئیس هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا هم در این دیدار اظهار داشت: مهم ترین دغدغه صنعت خودرو این است که بتواند در قطعات الکترونیکی و مکانیکی مربوط به خودرو به خودکفایی برسد که بطور قطع با همکاری نیروی هوایی ارتش این مهم محقق خواهد شد.
معصوم نجفیان اظهارداشت: باتوجه به پتانسیل هایی که در نیروی هوایی ارتش وجود دارد، ضمن تحقق خودکفایی در تولید بعضی از قطعات راهبردی خودرو، می توان کارهای خوب و مشترکی را شروع کرد.
رئیس هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا با اشاره به امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاری، اشاره کرد: امضای پیش نویس تفاهم نامه همکاری با نیروی هوایی ارتش بطور قطع یک پشتوانه بزرگ برای فعالان صنعت خودرو خواهد بود.
گفتنی است در آخر مراسم بازدید، پیش نویس تفاهم نامه همکاری ها برای توسعه و تعمیق روابط، بین گروه خودروسازی سایپا و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید و مقرر است به زودی این پیش نویس به مرحله تفاهم نامه مشترک برسد.


منبع:

1399/06/17
19:50:29
5.0 / 5
1545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور