سقوط صادرات نفت عربستان به آمریكا

سقوط صادرات نفت عربستان به آمریكا عربستان سعودی در كوشش برای محدود كردن عرضه در بازار جهانی، صادرات نفت خود به آمریكا را به پایین ترین ركورد چند دهه اخیر كم كرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بررسی آمار محموله های نفتی توسط بلومبرگ نشان داد عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، در اوت تنها ۱۷۷ هزار بشکه نفت به آمریکا ارسال کرده است.

سعودیها در آوریل هنگامی که جنگ قیمت با روسیه راه انداخته بودند با کرایه ناوگانی از ابرنفتکشها، حداکثر ۱.۳ میلیون بشکه در روز نفت به آمریکا فرستاده بودند. این حجم کم سابقه صادرات نفت عربستان با سقوط تقاضا برای نفت و خطر سرریز شدن ظرفیت مخازن نفت آمریکا همزمان شد.

پس از این که عربستان سعودی و روسیه برای تقویت قیمتها، در قالب گروه اوپک پلاس پیمان جدیدی برای محدودیت عرضه منعقد نمودند، سعودیها اعلام نمودند که قصد دارند با محدودیت عرضه به کاهش سطح ذخایر آمریکا کمک کنند.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کلیپر دیتا، واردات نفت عربستان سعودی به آمریکا در اوت که احیانا مربوط به محموله های ارسال شده در فاصله ژوئن تا ژوییه است، پایینترین میزان واردات از سال ۱۹۸۵ به این سو بوده و به ۲۶۴ هزار بشکه در روز رسیده است. برآورد می شود واردات نفت عربستان سعودی به آمریکا در سپتامبر کاهش بیشتری نسبت به اوت پیدا خواهدنمود و حدودا نصف شده و به ۱۴۰ هزار بشکه در روز می رسد.

حجم اندک نفت عربستان که طی ماه آگوست در نفتکشها به مقصد آمریکا بارگیری شد، نشان میدهد که واردات آمریکا از این کشور برای سپتامبر و اکتبر از نظر آمار پایینترین رکورد چند دهه اخیر خواهد بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، هلیما کرافت، مدیر استراتژی کالای شرکت "آر بی سی کپیتال" به شبکه سی ان ان بیزنس اظهار داشت: علاوه بر محدود نگه داشتن عرضه به بازار آمریکا که شفافترین آمار را در جهان دارد، عربستان سعودی احیانا بعد از ابراز نارضایتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از جنگ قیمت نفت و لطمه دیدن تولیدکنندگان آمریکایی، یک انگیزه سیاسی را با صادرات کمتر نفت دنبال می کند.
1399/06/14
11:06:03
5.0 / 5
1877
تگهای خبر: بارگیری , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور