مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد:

تكلیف زنجیره تأمین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش

تكلیف زنجیره تأمین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش به گزارش شمال صنعت مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد از تكلیف زنجیره تأمین فولاد برای ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش خود در سامانه جامع انبارها اطلاع داد و اظهار داشت: مدیریت عرضه و تقاضای فولاد در دستور كار است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرتضی احمدی اظهار داشت: با عنایت به حساسیت ویژه دولت و نهادهای نظارتی روی قیمت محصولات میانی و نهایی فولاد، گاها شاهد آن هستیم که برخی تولیدکنندگان، محصول خویش را خارج از بورس و با قیمتهای بالا عرضه می کنند و به افزایش قیمت ها دامن می زنند.
وی اضافه کرد: همینطور به علت انتظار تورمی در کشور، بخشهای پایین دست این صنعت هم بیشتر از نیاز واقعی متقاضی خرید هستند و گاها اشخاص غیر تولیدکننده هم به نام تولیدکنندگان و صرفاً جهت بهره برداری از اختلاف قیمت بازار و بورس، در بازار تقاضای غیر واقعی ایجاد می کنند که این مسئله هم باعث تشدید بحران در بازار می شود.
احمدی خاطرنشان کرد: از این روی و بر مبنای مصوبات کارگروه تنظیم بازار که بخشی از آن توسط معاونت بازرگانی و بخش دیگر آن که مربوط به تقاضای ورقهای فولادی است و توسط معاونت صنایع لحاظ شده است، کلیه عرضه محصولات می بایست در بورس صورت گیرد.
وی افزود: همه اعضای زنجیره تأمین مکلفند اطلاعات موجودی، تولید و فروش خویش را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند و این مورد هیچ استثنایی نخواهد داشت.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اظهار داشت: صادرات این محصولات و خرید مواد اولیه هم وابسته به رعایت مصوبات توسط شرکتها و ایجاد شفافیت در عملکرد آنها خواهد بود.
احمدی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور مجموعه دستگاههای نظارتی مصمم به اجرای این سیاست هستند و در آینده با اجرای این سیاست، شاهد تنظیم بازار این محصولات خواهیم بود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد خاطرنشان کرد: هفته گذشته با ابلاغ دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت کلیه شرکتهای تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و به تدریج سایر اعضای زنجیره هم مشمول این مورد خواهند شد.


منبع:

1399/06/10
21:05:00
5.0 / 5
1594
تگهای خبر: بازرگانی , بورس , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور