معاون وزیر شهرسازی خبر داد

تصمیمات جدید برای صدور پروانه های ساختمانی

تصمیمات جدید برای صدور پروانه های ساختمانی معاون مسكن و ساختمان از افزودن موضوع های شهرسازی و حمل و نقل به مقررات ملی و كنترل ساختمان آگاهی داد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در اولین جلسه از دوره هفتم شورای تدوین مقررات ملی ساختمان که با حضور محمد شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معاون شهرسازی و معماری و مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و برخی از صاحبنظران این عرصه در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: به لحاظ تغییراتی که در حوزه اقتصادی کشور به وجود آمده و به تبع آن تاثیراتی که در تمامی حوزه ها همچون خدمات و صنعت ساختمان و مسکن گذاشته، ناگزیر هستیم تا به موضوع انرژی و اقتصاد، توجه دقیق تری داشته باشیم و برمبنای اقتصاد بدون نفت، برنامه ریزی نماییم.
معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت در ساخت و سازها، تصریح کرد: پس از انقلاب به لحاظ رشد شهرنشینی و افزایش جمیعت، کمتر به کیفیت در حوزه ساخت و ساز توجه شد و تنها کمیت مدنظر قرار گرفت.
بگفته معاون وزیر راه و شهرسازی، گره های کوری که امروز در موضوعات مختلف شهری همچون موضوعات ترافیکی و زیست محیطی وجود دارد به این علت است که یک جانبه به موضوع توجه شده است.
محمودزاده، موضوع پرداختن به بستر ایجاد کیفیت در اجرای پروژه ها را سومین نکته حائز اهمیت برشمرد و توضیح داد: در ترکیب جدید تدوین ویرایش مقررات ملی و کنترل ساختمان، با ابلاغی که از طرف وزیر راه و شهرسازی ستاندن شد، موضوعات شهرسازی و حمل و نقل را به تدوین مقررات ملی و کنترل ساختمان افزودیم.
وی اشاره کرد: راه اندازی یک ساختمان از نظر کالبدی و همین طور موضوعات شهری و اجتماعی، ترافیک، محیط زیست، باید مورد توجه قرار بگیرد. اینها موضوعاتی هستند که کمتر به آن پرداخته شده است و در این دوره موردتوجه قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، هفت رشته مهندسی بعنوان رشته های اصلی ساختمان دیده شده است، اشاره کرد: در این دوره، علاوه بر موضوعات اجتماعی، توجه به تمامی رشته ها در راه اندازی ساختمان ها و تدوین مقررات ملی و کنترل ساختمان لحاظ می شود.
محمودزاده، اظهار داشت: قبل تر مقاوت هایی درباب مشارکت تمامی رشته ها در تدوین مقررات ملی و کنترل ساختمان وجود داشت که تلاش می شود در این دوره این مقاومت ها برطرف شده و از وجود تمامی رشته های که مستقیم و غیرمستقیم در صنعت ساختمان تاثیر دارند، بهره گرفته شود.
محمودزاده توضیح داد: در این دوره به دو سرفصل توجه خواهد شد. نخست ویرایش و تجدید نظر در مقررات موجود است که باید به روز رسانی شود و دیگری موضوع تدوین مقررات جدید است.
وی اشاره کرد: در این دوره به موضوعات کیفی توجه خواهد شد.
محمودزاده توضیح داد: چارچوبی در معاونت مسکن و ساختمان تعریف شده که برمبنای آن زین پس، پروانه های ساختمانی تخصصی صادر می شود. الان پروانه های صادره پروانه های عمومی است. در نظر داریم پروانه های ساختمانی تخصصی صادر نماییم تا به این روش برای مهندسان ضمن ایجاد رقابت و انگیزه، علم خودرا به روزرسانی کنند.1399/06/08
21:53:07
5.0 / 5
1942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور