صادرات انرژی آمریكا مختل شد

صادرات انرژی آمریكا مختل شد صادرات نفت و گاز آمریكا تحت تأثیر طوفان لورا به شدت مختل شد و تعطیلی پایانه های منطقه گلف كاست و اختلال فعالیت بنادر احیانا سبب كاهش صادرات به میزان یك میلیون بشكه در روز خواهد شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، طوفان لورا فعالیت در چندین تاسیسات گاز طبیعی مایع (LNG) را متوقف کرد. آمریکا سومین صادرکننده بزرگ LNG در جهان است و پیشبینی می شود صادراتش به پایین ترین سطح در ۱۸ ماه گذشته کاهش پیدا کند.

لورا یکی از قدرتمندترین طوفانهایی است که تابحال در آمریکا مشاهده شده بود اوایل روز پنج شنبه به نزدیک مرز تگزاس و لوییزیانا رسید. طبق اعلام گارد ساحلی آمریکا، بنادر لیک چارلز، بومونت و پورت آرتور روز پنج شنبه تعطیل بودند.

بندر هیوستون که با صادرات حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز، بزرگترین هاب صادرات نفت آمریکاست، روز چهارشنبه تعطیل شد و اواخر روز پنج شنبه سرگرم پیمودن مراحل بازگشایی بود.

به گفته مقامات بندر، حدود ۵۰ کشتی که اغلب آنها نفتکش هستند، در نزدیکی ساحل لنگر انداخته و منتظر ورود به کانال کشتیرانی هیوستون هستند.

شرکت کپلر بر اساس آمار چهار ماه گذشته برآورد کرد که تعطیلی بندر هیوستون، بومونت و پورت آرتور ظرفیت صادرات نفت دریابرد را حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات نفت آمریکا در چهار هفته گذشته حدود ۲.۹ میلیون بشکه در روز بوده است و کپلر اعلام نموده که تعطیلی بنادر مذکور، مجموع صادرات محصولات نفتی آمریکا را حدود ۸۳۰ هزار بشکه در روز می کاهد.

بندر نفتی فراساحلی لوییزیانا که بزرگترین پایانه نفتی خصوصی در آمریکا است، فعالیتها در پایانه دریایی خویش را روز یکشنبه قبل از رسیدن طوفان متوقف کرد.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، نفتکشها که روز پنج شنبه در کورپوس کریستی پناه گرفته بودند روز جمعه به سمت نقاط بارگیری در گلف کاست حرکت کردند.

دو نفتکش LNG هم اکنون در نزدیکی بندر منتظر بارگیری محموله هستند.

بر اساس گزارش رویترز، میزان اختلال به صدماتی وارده به تاسیسات تولید و صادرات بستگی خواهد داشت. شرکتهای انرژی مهیای بررسی تأثیر طوفان روز پنج شنبه بودند.

طبق آمار رفینیتیو آیکان، صادرات LNG روز پنج شنبه به ۲.۱ میلیارد فوت مکعب کاهش پیدا کرد که پایین ترین سطح از فوریه سال ۲۰۱۹ بود.

منبع:

1399/06/08
11:58:39
5.0 / 5
2066
تگهای خبر: بارگیری , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور