در اطلاعیه اتاق بازرگانی تهران اعلام شد؛

سازمان توسعه تجارت باید در مورد كارت بازرگانی پاسخگو باشد

سازمان توسعه تجارت باید در مورد كارت بازرگانی پاسخگو باشد به گزارش شمال صنعت اتاق تهران ضمن اعلام تلاش مجدانه و پیگیرانه خود برای حل مشكلات فعالان بخش خصوصی، اشاره كرد: وزارت صنعت بعنوان متولی كنونی پروسه صدور و تمدید كارت بازرگانی باید پاسخگو باشند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، اتاق بازرگانی تهران در اطلاعیه ای ضمن اعلام تلاش مجدانه و پیگیرانه خود برای حل مشکلات فعالان بخش خصوصی، اصرار کرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت بعنوان متولیان کنونی پروسه صدور و تمدید کارت بازرگانی باید پاسخگو باشند.
متن اطلاعیه اتاق بازرگانی تهران به شرح زیر است:
اعضای محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران
به استحضار می رساند، پیرو اصرار وزارت صنعت، معدن و تجارت بر تغییر رویه صدور و تمدید کارت بازرگانی فعالان اقتصادی از شروع مرداد ماه جاری روند صدور کارت بازرگانی و از نیمه مرداد ماه روند تمدید کارت بازرگانی، مسیری جدید در پیش گرفته و بوسیله سامانه جامع تجارت، زیر نظر وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت انجام می گیرد.
این در حالی است که آماده نبودن بسترهای لازم برای پیاده سازی این فرایند، منجر به بروز مشکلات مختلفی چون تاخیر در صدور و تمدید کارت بازرگانی فعالان اقتصادی و هم چنین سردرگمی آنان در پیگیری امور مربوطه از مراجع ذیربط شده، و انتقادات و گلایه های بسیار فعالان اقتصادی را به دنبال داشته است.
شایان ذکر است، در شرایطی که پشتیبانی و دفاع از حقوق قانونی اعضا و فعالان اقتصادی کشور، وظیفه ذاتی پارلمان بخش خصوصی است، تحمیل تغییرات صورت گرفته در سامانه صدور و تمدید کارت بازرگانی از طرف مراجع ذیربط، ما را از این مهم بازداشته و هم اکنون به سبب وجود برخی ناهماهنگی ها و ابهامات، سازمان توسعه تجارت موظف به پاسخگویی و حل سریع مشکل به وجود آمده خواهد بود.
بدیهی است اتاق بازرگانی تهران بعنوان نماینده بخش خصوصی، وظیفه خود می داند در جهت پشتیبانی از حقوق فعالان اقتصادی، موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری کند.


منبع:

1399/06/07
13:51:09
5.0 / 5
1917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور