خاوازی:

رشد اقتصادی كشور همیشه مدیون كشاورزی بوده است

رشد اقتصادی كشور همیشه مدیون كشاورزی بوده است به گزارش شمال صنعت گلستان وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: ایران یكی از كشورهای قدرتمند در كشاورزی است و رشد اقتصادی كشور همیشه مدیون كشاورزی بوده است.کاظم خاوازی امروز در آیین افتتاح متمرکز ۲۶۸ پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس، با اشاره به اینکه گندم به اندازه کافی در کشور تولید می شود، اشاره کرد: به جز ذخایر، ما برای تامین نان مورد استفاده مردم نیاز به کشور دیگری نداریم.

وی بیان کرد: بیش از ۲.۵ میلیون تن گوشت مرغ که با گوشت سایر ماکیان مجموعاً ۲.۷ میلیون تن گوشت سفید در کشور تولید می شود. در شیر حدود ۱۱ میلیون تن در کشور تولید داریم و بیش از نیاز مصرف، تخم مرغ تولید می نماییم.

وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: آنچه امروز برای ما مهمست نگاه زنجیره ای به تولید و پر کردن تمام حلقه های تولید است.

خاوازی با اشاره به اینکه استان گلستان نیاز دارد واحد تولید پشم راه اندازی شود، اظهار داشت: نگاه امروز ما در بخش کشاورزی نگاه زنجیره ای است که در گلستان به وجود این زنجیره می توان افتخار کرد.

وی افزود: در هفت سال قبل مجموع تولید بخش کشاورزی از ۹۷ میلیون تن امروز به ۱۳۰ میلیون تن رسیده و تا آخر سال این تولید افزایش خواهد یافت.

به گزارش شمال صنعت به نقل از استانداری گلستان، خاوازی بیان کرد: تنها بخشی که می تواند به صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و کشور را بدون نفت هدایت کرد، بخش کشاورزی است.

منبع:

1399/06/04
18:39:14
5.0 / 5
2054
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور