گمرك اعلام كرد

۷ مجازات صادركنندگانی كه ارز را به كشور بازنگردانند

۷ مجازات صادركنندگانی كه ارز را به كشور بازنگردانند شمال صنعت: صادركنندگانی كه ارز حاصل از صادرات را به كشور بازنگردانند، با 7 مجازات مواجه خواهند شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، گمرک ایران مجازات صادرکنندگانی که ارز را به کشور برگشت ندهند، تشریح نمود.
بر این اساس، مجازات این افراد به شرح است:
- وزارت صنعت، معدن و تجارت حق صدور و تمدید کارت بازرگانی، صدور یا تمدید ثبت سفارش و صدور هر گونه مجوزهای واردات و صادرات تولیدی، صنفی و نظایر آنرا نداشته و محدودیت از سایر خدمات مرتبط به تجارت شامل داخلی و خارجی را نیز برای صادرکنندگان متخلف اعمال خواهدنمود.
- گمرک جمهوری اسلامی ایران امکان استفاده از تسهیلات و خدماتی نظیر مسیر سبز، پذیرش ضمانت ها و نظایر آنرا از صادرکنندگان سلب کرده و حق استرداد حقوق و عوارض گمرکی را نخواهد داشت.
- سازمان امور مالیاتی مکلف است معافیت ها و مشوق های مالیاتی را لغو کند.
- بانک مرکزی حق صدور گواهی ثبت آماری یا تخصیص ارز را نخواهد داشت و باید گزارش عملکرد حساب های مشکوک را به نهادهای ذی ربط اعلام نماید. ضمن اینکه بانکهای عامل نیز حق اعطای تسهیلات و ضمانت نامه های ریالی و ارزی و خدمات بانکی را نخواهند داشت.
- شبکه صرافی ها نیز اجازه ارائه خدمات خرید، فروش و نقل و انتقال ارز و خدمات در خارج از کشور به صادرکنندگان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم (تراستی ها) در امتداد عدم برگشت ارز حاصل صادرات را نخواهند داشت و این کار تخلف محسوب می شود؛ به نحوی که در صورت احراز، ضمن لغو مجوز فعالیت توسط بانک مرکزی، صرافی متخلف به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.
- صندوق ضمانت صادرات از ارائه هرگونه خدمات مرتبط نظیر اعتبارسنجی، صدور بیمه نامه و ضمانت نامه های صادراتی برای صادرکنندگانی که ارز خودرا به کشور نیاورده باشند منع شده است.
- سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی باید محدودیت در صدور بارنامه های داخلی و خارجی و نیز ارائه کلیه خدمات بندری و تسهیلات مرتبط را اعمال نماید.


منبع:

1399/06/01
23:06:22
5.0 / 5
1902
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور