سرپرست وزارت صمت اعلام كرد:

مشكل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود

مشكل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود به گزارش شمال صنعت سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مشكل سهمیه ها بخصوص سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب با استفاده از توانمندی تشكل تخصصی آن برطرف می شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از صدا و سیما، جعفر سرقینی اظهار داشت: مشکل اختصاص سهمیه ها در سامانه بهین یاب، دردی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده ها صدق می کند، اما درباره ورق فولادی قبلاً صحبت هایی با اتحادیه های لوله و پروفیل شده بود که حالا این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.
وی با اشاره به اینکه این مشکل درمورد پتروشیمی ها تا حدود زیادی برطرف شده است، اظهار داشت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین یاب کنترل می شود یعنی وقتی سهمیه را بر مبنای بهین یاب تحویل می گیرند کنترل های لازم صورت می گیرد و سخت گیری بیشتر است.
سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: می خواهیم درباره فولاد و بخصوص ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین یاب بیفتد، چونکه در مورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل های بعدی راحتتر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.
سرقینی اظهار داشت: درمورد ورق فولادی، هم خریداران بسیار زیاد و متنوع هستند و هم کنترل آن برای ما دشوار می باشد ازاین رو بنا داریم به مبحث سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، سامان بدهیم.
وی در پاسخ به پرسشی در اینباره که چرا درباره محصولات آجیل و خشکبار که تولید داخل دارند، ثبت سفارش واردات صورت می گیرد، اضافه کرد: برنامه ما آن است که کالایی که تولید داخل دارد در اولویت ثبت سفارش و تأمین ارز نباشد.
سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: محصولاتی مانند آجیل و خشکبار در لیست دو و سه گروه های کالایی بوده، اما با مجوزی که از دستگاه های مربوط خواهیم گرفت در این لیست ها تجدید نظر خواهیم کرد و کمترین ارز ممکن را برای واردات کالاهایی که مشابه داخل دارند اختصاص خواهیم داد.


منبع:

1399/06/01
14:20:25
5.0 / 5
1909
تگهای خبر: ارز , پتروشیمی , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور