از سوی رییس خانه اقتصاد ایران و تركیه

اعلام زمان از سرگیری پروازهای ایران و تركیه

اعلام زمان از سرگیری پروازهای ایران و تركیه شمال صنعت: رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه و از دو زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترك میان ایران و تركیه آگاهی داد.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی ترین بخش های موثر در اقتصاد ایران کشور است و بدین جهت حتی در روزهای شیوع ویروس کرونا نیز دولت این کشور تلاش کرد، با به کارگیری برخی سیاست ها در کوتاه ترین زمان ممکن، شرایط را برای بازگشت گردشگر ها فراهم آورد.
بگفته وی، در هفته های گذشته، تعداد زیادی از کشورها بار دیگر گردشگران خودرا به ترکیه فرستاده اند و دولت این کشور در فضایی پنج هزار متری در فرودگاه استانبول، آزمایشگاه تست کرونا را فراهم نموده است. در هفته های اخیر تنها در یک روز، مسافران خارجی وارد شده به شهری مانند آنتالیا از ۱۰ هزار نفر گذشته است.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با مطرح کردن این سوال که چگونه ساکنان کشورهایی مانند آمریکا، ایتالیا و اسپانیا با این حجم از شیوع ویروس کرونا امکان تردد در ترکیه را پیدا کرده اند اما همچنان ایرانیها اجازه سفر ندارند، بیان کرد: تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی یا افرادی که شغل یا سرمایه گذاری در ترکیه دارند، در هفته های گذشته با مشکل جدی مواجه گشته اند تا جایی که تنها راه رفت و آمد آنها هواپیمایی قطر بوده که این شرکت نیز اصرار به فروش رفت و برگشت بلیت دارد و همین مورد در کنار افزایش ساعت پروازها، هزینه ای جدی نیز برای ایرانیها ایجاد کرده است.
ابراهیمی با اشاره به لغو زمان ابتدایی اعلام شده برای گشایش باردیگر پروازهای مشترک، اظهار نمود: در ایام اخیر یکی از مقامات ترک اعلام نموده که احیانا شرایط برقراری مجدد پروازهای ایران – ترکیه در ۲۵ مرداد فراهم خواهد شد و ترکیش ایرویز و ایرلاین های ایرانی تردد خودرا از سر می گیرند. البته این مساله بسته به میزان شیوع ویروس کرونا دارد و در صورتیکه اوضاع تا آن زمان بهبود نیابد، احیانا پروازهای مشترک از ۱۱ شهریور کلید خواهد خورد.
وی اشاره کرد: باتوجه به سفرهای گسترده مشترک میان دو کشور و اهمیت فعال بودن ترددها، اساسا نیاز به مذاکرات جدی میان مقامات ایران و ترکیه وجود دارد تا همانطور که شهروندان خیلی از کشورهای درگیر با کرونا به ترکیه سفر می کنند، شرایط برای شهروندان ایران نیز فراهم گردد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بعد از شیوع کرونا، پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه متوقف شده و تردد مسافری حتی در مرزهای زمینی و ریلی نیز صورت نمی گیرد.
ترکیه در سال، اصلی ترین مقصد گردشگری خارجی مسافران ایرانی بشمار می رود.
منبع:

1399/05/17
21:15:34
5.0 / 5
2229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور