مدرس خیابانی در حاشیه جلسه دولت:

فولاد ازبورس كالا خارج نمی گردد

فولاد ازبورس كالا خارج نمی گردد به گزارش شمال صنعت سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: امروز نزدیك 15 تا 20 سال است كه فولاد در بورس عرضه می شود و دولت قصد خروج فولاد از بورس كالا را ندارد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار نمود: مهمترین برنامه ما برای وزارت صمت بحث تقویت بخش تولید داخل و توسعه صادرات و افزایش همه ابعاد تولید چه در بحث کمی و کیفی است و بیشتر از آن، اتکا به توان تولید داخل است. در حوزه معیشت مردم بحث کالاهای اساسی و حفظ معیشت مردم و توجه به سفره مردم است.
وی اضافه کرد: ما در حال مبارزه و در یک جنگ تمام عیار اقتصادی با چاشنی غلظ رسانه ای هستیم و در این راستا نقش رسانه خیلی مهم می باشد. وقتی باور به یک جنگ اقتصادی داشته باشیم باید از همه داشته ها و ابزارهایمان برای مقابله با دشمن استفاده نمائیم و اجازه نخواهیم داد نقشه های دشمن اجرا شود و همه حربه هایش را خنثی می نماییم.
وی اضافه کرد: از مهمترین برنامه های ما تحقق اهداف جهش تولید و اتکا به توان تولید داخل و قطع وابستگی هایی که بخش های مختلف صنعت به خارج و بحث ارز دارند. محور دوم تکمیل و اتمام پروژه های نیمه تمام است. ۲۰۰ طرح صنعتی معدنی انتخاب کردیم با حجم سرمایه گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان. محور سوم بحث توسعه صادرات و کنترل واردات است، ما مصمم هستیم نسبت به کنترل واردات و محدودیت آن فقط به اقلام اساسی اقدام نماییم.
مدرس خیابانی اظهار داشت: تابحال جلوی حدود ۲۵۰۰ ردیف تعرفه کالاهای وارداتی را بستیم و این به آن معناست که جلوی کالاهای غیر ضرور و مشابه داخل را می بندیم. محور چهارم مدیریت و کنترل بازار است. در بخش جهش تولید از چهار مسیر آنرا محقق می کنیم؛ استفاده از ظرفیت های خالی کارخانجات، احیا و راه اندازی واحد های صنعتی معدنی، نیمه تمام و دستیابی به فناوری نوین است.
سرپرست وزارت صمت در پاسخ به سوالی درباب بورس کالا اظهار داشت: سازوکار بورس برای قانون ماده ۹۶ برنامه سوم توسعه است. امروز نزدیک ۱۵ تا ۲۰ سال است که فولاد در بورس عرضه می شود و دولت قصد خروج فولاد از بورس کالا را ندارد. بورس یک شبکه پذیرفته شده است و کسی اهتمام در شل کردن سازوکار بورس را ندارد. بورس فلزات متاثر از قیمت های جهانی است، به تناسب تامین خوراک داخل، صادرات و ارزآوری هم برای ما مهمست.
وی با اشاره به تولید ماسک افزود: از زمان آغاز کرونا تولید ماسک در کشور زیر ۲۰۰ هزار عدد در روز بود، ولی امروز روزانه ۱۱ میلیون عدد ماسک تولید می شود. ماسک در همه شبکه های توزیع است. پس از موج اول کرونا بسیاری از خطوط تولید ماسک از خط خارج شدند. امروز توان تولید و صادرات ماشین آلات ماسک را داریم.


منبع:

1399/05/15
22:01:00
5.0 / 5
1963
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بورس , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور