صادقی نیاركی خبر داد

برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی تا اختتام امسال

برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی تا اختتام امسال معاون امور صنایع وزارت صمت از برنامه ریزی برای برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع راهبردی نظیر خودرو، تجهیزات پتروشیمی، لوازم خانگی، ماشین آلات معدنی و... تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد پروژه های توسعه ساخت داخل در صنایع مختلف حمل و نقل، غیر فلزی و فلزی با محوریت توسعه ظرفیت صنایع مزیت دار، احیای ظرفیتهای خالی و كاهش واردات به زودی نهایی خواهد شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان این مطلب، اشاره کرد: سیاست اصلی وزارت صمت در راه تحقق خوداتکایی صنعتی بر دو محور برگزاری میزهای تخصصی توسعه ساخت داخل و اجرای پروژه های زیرساختی در صنایع راهبردی قراردارد و در این راستا نیازهای صنعتی وارداتی در صنایع مختلف احصاء و بر اساس اجزا و قطعات وارداتی پروژه های توسعه ساخت داخل تعریف شده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری سه میز تخصصی تا ابتدای فصل پاییز اضافه کرد: بسترهای لازم برای میز تجهیزات صنایع پتروشیمی فراهم و مراسم انعقاد قرارداد داخلی سازی در این بخش به زودی برگزار می شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت همین طور از برگزاری میزهای تخصصی در حوزه لوازم خانگی و خودرو با رعایت پروتکل های بهداشتی خبرداد و اضافه کرد: تابحال سه میز تخصصی در حوزه تجهیزات پتروشیمی و چهار میز تخصصی در حوزه خودرو برگزار شده است و به زودی پنجمین میز تخصصی در صنعت خودرو و چهارمین میز در صنعت تجهیزات پتروشیمی برگزار می شود.
در این جلسه همین طور رئیس مرکزساخت داخل گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه ساخت داخل و سامانه توانیران ارائه کرد.
مشاور عالی و دستیار ویژه معاونت امور صنایع نیز طی گزارشی به تشریح روند تخصیص ارز به صنایع مختلف پرداخت. بررسی وضعیت میزهای تخصصی در صنایع مختلف و همین طور میزان پروژه های معاونت امور صنایع در حوزه توسعه ساخت داخل نیز همچون موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.1399/05/12
14:31:15
5.0 / 5
2160
تگهای خبر: ارز , پتروشیمی , توسعه , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور