بانك چین خواهان ایجاد اینستكس چینی شد

بانك چین خواهان ایجاد اینستكس چینی شد به گزارش شمال صنعت بانك دولتی چین به بانك های چینی سفارش كرد آماده تحریمهای احتمالی آمریكا باشند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، واحد سرمایه گذاری بانک دولتی چین در گزارشی اعلام نمود با عنایت به تحریم های احتمالی آمریکا، چین باید استفاده از سیستم پیام رسان داخلی بانکی خویش را برای پیشبرد تراکنش های مالی در چین، ماکایو و هنگ کنگ افزایش دهد. با عنایت به تصویب قانونی در آمریکا برای تحریم بانکهای چینی که با مقامات این کشور در مورد هنگ کنگ همکاری دارند، احتمال تحریم شماری از بانکهای چین شدت گرفته است.
این گزارش هم چنین به دولت این کشور سفارش کرده است در صورت قطع دسترسی چین به سوییفت توسط آمریکا، این کشور استفاده از دلار بعنوان لنگرگاه ارزی خویش را متوقف نماید. این گزارش هم چنین خواهان توسعه یک سیستم مشابه سیستم اینستکس اتحادیه اروپا شده که با هدف تجارت با ایران بعد از خروج آمریکا از برجام و برگرداندن تحریم ها بوجود آمده است.
هم اکنون مدیر مالی شرکت چینی هوآوی که بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در جهان است، به افترا نقض تحریم های آمریکا در کانادا بازداشت شده و در خطر استرداد به آمریکا است. با عنایت به ارتباط بانک اچ اس بی سی با این پرونده، امکان دارد این بانک توسط آمریکا با جریمه سنگینی مواجه شود.
سیستم پرداخت داخلی بانکی چین در صورت جایگزین شدن با سوییفت هم چنین می تواند سبب کاهش احتمال درز کردن اطلاعات مربوط به تراکنش های مالی چین با دیگر کشورها به طرف آمریکایی شود. بر اساس این گزارش، امکان دارد آمریکا به دنبال قطع دسترسی بانکهای چینی به شبکه پیام رسان بانکی سوییفت باشد که توسط بانکهای کشورهای مختلف با هدف انجام تراکنش های بین المللی استفاده می شود.
این گزارش با اشاره به ضرب المثل چینی "زدن یک مشت پیشگیرانه به صورت دشمن شما را از صدها مشت او مصون می دارد"افزوده است: ما باید به صورت کامل آماده مواجهه ( با آمریکا) شویم. هم روی کاغذ و هم در عمل.
چین سیستم پیام رسان بین بانکی خویش را در سال ۲۰۱۵ راه اندازی نمود و در سال ۲۰۱۹ به صورت متوسط در هر روز ۱۳۵.۷ میلیارد یوان تراکنش توسط این سیستم انجام شده است و ۹۶ کشور و نهاد بین المللی از آن بهره برده اند.1399/05/09
11:39:18
5.0 / 5
1827
تگهای خبر: ارز , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور