سرمایه صندوق ضمانت تعاون افزایش یافت

سرمایه صندوق ضمانت تعاون افزایش یافت شمال صنعت: با اصلاح اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از طرف هیات وزیران، سرمایه این صندوق از محل سود انباشته به مبلغ 1650 میلیارد ریال افزایش پیدا كرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، هیات وزیران در جلسه یکم تیر ماه ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده واحده قانون استفساریه درباب اختیار اصلاح اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات دولتی و وابسته به دولت، ماده (۴) اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را اصلاح کرد.
بر این اساس، سرمایه صندوق مبلغ یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است که به ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم یکصد هزار ریالی تقسیم شده و تمامی آن متعلق به دولت می باشد. افزایش سرمایه مورد اشاره از محل سود انباشته تامین شده است.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری در خرداد ماه سال ۱۳۸۴، بمنظور ایجاد تحول اساسی در اقتصاد ملی، سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را با رویکرد کاهش نقش دولت در اقتصاد و افزایش نقش بخش غیردولتی، با اولویت بخش تعاون، در سه بند «الف»، «ب» و «ج» با محوریت حضور مردم در اقتصاد،، به رؤسای قـوای سه گانه ابلاغ فرمودند.
دولت نیز در امتداد سیاست های ابلاغی بمنظور تامین شرایط و امکانات اشتغال برای همه و تحقق عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت، اهتمام ویژه ای به ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاری و رفع موانع آن در بخش تعاون داشته است؛ بطوریکه با همکاری مجلس شورای اسلامی و به سبب تبصره یک بند «و» ماده ۹ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مصوب ۱۳۸۷، علاوه بر تأسیس بانک توسعه تعـاون، به ایجاد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بعنوان یک نهاد تخصصی در بخش تعاون اقدام نموده است.
از آنجائیکه یکی از اصلی ترین موانع اعطای تسهیلات اعتباری برای تعاونی ها، نداشتن وثایق کافی مورد نظر موسسات مالی و اعتباری و بالا بودن ریسک سرمایه گذاری برای این بنگاهها است، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، جهت توسعه بخش تعاون و رفع موانع آن، بوسیله اعتبارسنجی متقاضیان نسبت به صدور انواع ضمانت نامه اقدام می کند.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، سرمایه اولیه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون قبل از این مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد ریال بود که با تصویب هیات وزیران به ۱۶۵۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

منبع:

1399/05/05
14:53:47
5.0 / 5
2240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور