در گفت و گو با شمال صنعت اعلام شد

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسكن ملی از شنبه

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسكن ملی از شنبه به گزارش شمال صنعت معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه افراد در شرف ازدواج هم مشمول دریافت كمك ودیعه اجاره می شوند اظهار داشت: متقاضیان از روز شنبه 4 مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسكن رجوع كنند.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: برای ثبت نام کمک ودیعه اجاره، صفحه ای را در سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ایجاد کردیم که افراد می توانند برای ثبت نام رجوع کنند. کسانی هم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اطلاعات لازم و نحوه ثبت نام را از راه سایت دستگاههای مربوطه پیگیری کنند.
وی ادامه داد: کسانی که از راه سایت مسکن ملی نام نویسی می کنند پالایش و افراد واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی می گردند.
متاهل یا در شرف ازدواج بودن از شروط دریافت کمک ودیعه است
محمودزاده با اشاره به شروط ثبت نام کمک ودیعه اجاره اظهار داشت: گروه بندی اولیه برای کارگران و حقوق بگیران ثابت شامل دولتی و بخش خصوصی است. در این بین اولویت با کسانی است که سال جاری ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج هستند. خانوارهایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و همینطور کارگرانی که حقوق پایین تری دریافت می کنند در اولویت قرار دارند.
احتمالاً ثبت نام تا دوشنبه ادامه دارد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مهلت ثبت نام خاطرنشان کرد: آنچه فعلاً مدنظر داریم این است که تا پایان​ روز دوشنبه 6 مرداد نام نویسی ها نهایی شود. فرآیند ثبت نام احتیاج به هماهنگی با دو سه مرجع دارد که آنها هم باید برنامه زمانبندی خویش را اعلام کنند.
وی افزود: تلاش می نماییم که از راه اتصال به سامانه های مشترک کارها را پیش ببریم تا نیازی به رجوع حضوری افراد نباشد؛ مثل کاری که در ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم؛ با این تفاوت که آنجا فقط یک بانک کامل داشتیم ولی تسهیلات اجاره با مشارکت چند بانک انجام می شود و همین مبحث مقداری کار را پیچیده تر کرده است. به هر ترتیب امیدواریم در سه روز اول هفته این اتصال بین بخشی برقرار شود.
محمودزاده در پاسخ به این سؤال که کمک ودیعه چه تاثیری در بازار اجاره خواهد داشت اظهار داشت: طبیعتاً این تسهیلات برای بالا بردن توان افرادی است که از قبل اجاره پرداخت می کردند. در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت می شود. این ارقام با عنایت به بررسی های کارشناسی صورت گرفته، بنابراین می تواند پاسخگوی بخشی از نیاز مستاجران باشد.
افزایش تا ۸۰۰ درصدی کد رهگیری برای قراردادهای اجاره
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور درباره اثرات تعیین سقف ۲۵، ۲۰ و ۱۵ درصد به ترتیب در تهران، سایر کلانشهرها و شهرهای کوچک برای افزایش اجاره بها که مدتی قبل در ستاد مقابله با کرونا انجام شد اظهار نمود: به دنبال این مصوبه که یکی از شروط آن دریافت کد رهگیری است، در بعضی استان ها همچون تهران شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی و در بعضی استان ها مثل کرمانشاه شاهد افزایش ۸۰۰ درصدی دریافت کد رهگیری هستیم.
او در آخر اظهار داشت: بعضی سایتهای خبری به اشتباه از قول من نوشتند که اجاره بها ۸۰۰ درصد افزایش داشته، در حالیکه من رشد تعداد کد رهگیری را اعلام نموده بودم.
منبع:

1399/05/03
15:05:07
5.0 / 5
2511
تگهای خبر: اجاره , تسهیلات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور