تصویب یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی شهر تهران

تصویب یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی شهر تهران اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 11 رأی موافق یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی حیوانات شهری در تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و هشتمین جلسه علنی این شورا بررسی یک فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری در تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا الهام فخاری عضو این شورا اظهار داشت: علت طرح این مساله این بود که متاسفانه به صورت مکرر مشاهده می نماییم که هر از گاهی موجی از بستن و مناقشه با مراکز دامپزشکی در شهر ایجاد می شود و اختلافاتی میان شهرداری و مراکز دامپزشکی به وجود می آید. چونکه این مراکز در ساختمان های مسکونی نیز می توانند حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: کشمکشی که به صورت مداوم درآمده، پس در چارچوب این طرح تلاش می نماییم که ضوابط و مقرراتی تعیین شود. در همین راستا شهرداری دو ماه فرصت دارد که این ضوابط را مستند تنظیم و به شورا ارائه کند تا مسئله از حالت سلیقه ای بیرون رود.
وی اشاره کرد: لزوم مراکز دامپزشکی شهری برای سلامت شهر از اهمیت بسزایی برخوردارست و متاسفانه به صورت سلیقه ای در مناطق شهر تهران برخوردهای متفاوتی اعمال می شود. هدف این است که شهرداری ملزم شود ظرف این دو ماه ضوابط این حوزه را دقیق مشخص نماید.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا در ادامه این جلسه نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران در چارچوب طرح سوالی اظهار داشت: ضوابط مربوط به کلینیک های دامپزشکی توسط معاونت شهرسازی آماده شده و در دستور کار دبیرخانه ماده 5 قرار گرفته، با این وجود آیا فوریت این طرح ضرورتی دارد؟
مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز بعنوان مخالف فوریت طرح اظهار نمود: طبقه بندی حیوانات شهری و غیرشهری وجود ندارد. در بعضی مناطق و فضاهای پیرامونی مناطق شهر تهران شاهد حضور دامداری ها هستیم. آیا اینها حیوانات شهری تلقی می شوند یا خیر؟ پس بهتر است که واژه حیوانات شهری از عنوان این طرح حذف شود.
نظری دیگر عضو شورای شهر تهران بعنوان موافق این طرح اظهار داشت: فوریت این طرح از این جنبه اهمیت دارد که اعضای شورا به صورت مکرر محل مراجعه افرادی هستند که قصد راه اندازی کلینیک در سطح شهر تهران را دارند که معمولا با شهرداری تهران درگیر می شوند و ضوابط مشخصی برای این حوزه وجود ندارد. بی شک در شهر شهروندانی هستند که حیوانات خانگی دارند، پس برای درمان آنها باید امکان لازم فراهم گردد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، مظاهریان معاون شهردار تهران نیز که در جلسه امروز شورای شهر تهران حضور داشت، درباب این طرح اظهار داشت: شهرداری تهران فوریت این طرح را ضروری نمی داند. چونکه این لایحه می گوید همانطور که پزشکان می توانند در ساختمان های مسکونی مستقر شوند دامپزشکی ها نیز می توانند در این ساختمان ها مستقر باشند که این امر مشکلات حقوقی را به همراه دارد.
وی ادامه داد: در مورد استقرار کلینیک های پزشکی در ساختمان های مسکونی، شهرداری تهران بتازگی با هجمه های بسیاری مواجه گردید. همین طور در صلاحیت شهرداری تهران نیست که در مورد مراکز دامپزشکی اظهار نظر کند. یکی از لایحه های بالادستی در این عرصه لایحه قانونی پشتیبانی از حیوانات است که در دولت در دست تهیه است و به مجلس ارسال خواهد شد. ما به این لایحه قبل از بررسی چنین موضوعاتی نیاز داریم.
فخاری نهایتا در پاسخ به صحبت های معاون شهردار تهران اظهار داشت: به استناد قانون می توان این مسئله را به خوبی روشن کرد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، اعضای شورا نهایتا بعد از بحث و بررسی با 11 رأی موافق از مجموع 17 نفر حاضر در این نشست یک فوریت این طرح را به تصویب رساندند.1399/04/31
13:44:29
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور