نرخ تماس صوتی در پیام رسان های بومی

نرخ تماس صوتی در پیام رسان های بومی بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برقراری امكان تماس صوتی با اپراتورهای تلفن همراه با نرخ پیشنهادی دقیقه ای 25 تومان در دستور كار قرار گرفته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بعد از فیلتر شدن پیام رسان خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ۵۰ میلیونی به پیام رسان های دیگر همچون نمونه های مشابه خارجی و داخلی شروع شد. بااینکه هنوز تعداد کاربران پیام رسان های داخلی با رقبای خارجی شان قابل قیاس نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می دهند.
حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اخیرا در توییتر نوشت: باتوجه به مصوبه ی شورای عالی فضای مجازی و رسیدن برخی پیام رسان ها به پنج میلیون نصب، برقراری امکان تماس صوتی (call out) با اپراتورهای تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است. نرخ پیشنهادی مکالمات فعلا دقیقه ای ۲۵ تومان در نظر گرفته شده است.
طبق آمار عملکرد دولت دوازدهم و گزارشی که از زیرساخت پخش شده، کاربران پیام رسان های بومی به ۲۰ میلیون رسیده است. البته بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته تا تیرماه سال قبل ۴۲.۸ درصد شرکت کنندگان از واتس اپ، ۴۲.۴ درصد از تلگرام، ۲.۸ درصد از سروش، ۰.۷ درصد از بله، ۰.۶ درصد از آی گپ، ۰.۵ درصد از گپ، ۰.۲ درصد از بیسفون و ۰.۱ درصد از ساینا استفاده می کردند که مجموع استفاده از پیام رسان های داخلی را حتی کمتر از ۱۰ درصد نشان میدهد.
امکان پرداخت بوسیله پیام رسان های بومی از مواردی است که نسبت به پیام رسان های خارجی، برای این ابزارهای داخلی برتری به وجود می آورد. حالا برخورداری از امکان تماس صوتی برای پیام رسان های بومی هم می تواند خاصیت دیگری باشد که کاربران را به استفاده از این ابزارها تشویق کند.1399/04/23
20:31:47
5.0 / 5
2680
تگهای خبر: شركت , فضای مجازی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور